Okul Zili

Başlatan aliveli, 29 Haziran 2010, 13:16:34

aliveli

Bölümde kullanmak için hazırladığım bu proje tam olarak kumandalı ,melodi zil çalabilen-kaydedebilen , İstiklal Marşı çalan, kumandalı okul zili devresidir. Devrede mikrodenetleyici olarak pic18f452, ses kayıt çalma işlemleri için isd4003/5 kullanıldı kullanıldı.

Baskı devresini Altınkaya firmasının dt110 modeline uygun şekilde hazırladım. Devrede röle kontrolü ile amfi sürekli açık kalmıyor klemens çıkışlarına bağlanacak priz ile amfi kontrolü yapabilirsiniz. Amfi, ses sitemi kullanmıyorsanız klemens çıkışlarını doğrudan zil çanına bağlayabilirsiniz. Kodlar ccs c ile yazıldı açık kaynak kodu da ekte veriyorum istediğiniz değişiklikleri yaparak kendinize uygun şekilde ayarlayabilirsiniz. Bir okul zilinde lazım olabilecek bütün özellikleri koymaya çalıştım tüm özellikleri liste şeklinde aşağıdadır.

Günde 60 defa zil çaldırma imkanı
Ziller kayıtta yada çalarken 1sn. İle 30 sn. arasında ayarlanabilir
Uzaktan kumandayla İstiklal marşı çaldırma
Uzaktan kumandayla zil çaldırma
8 melodi kaydetme
İstiklal Marşı kaydetme
Öğretmen / öğrenci zili farklı melodi seçilebilme
Ekrandaki menülerle kullanıcı dostu
Programda bulunan Günler – Hafta Sonu ve Her Gün seçenekleriyle,haftanın tüm günlerini bir anda programlayabilme
Öğretmen zili ile öğrenci uyarı zilinin çalma süresinin farklı zamanlara ayarlayabilme
Elektirik kesilse dahi zil saatlerini ve anlık saat bilgisini hafızasında tutma özelliği
Tek tuş ile İstiklal Marşı ve zil çalabilme
Tek tuş ile ile amfiyi açıp kapatabilme

Kutu ara yüzü için psd dosyaları da dahil ekli dosya içinde gerekli tüm bilgiler yer almakta. Yapacak arkadaşlara kolay gelsin.

Linkler yenilendi

İndirme: http://hotfile.com/dl/50845354/bd19b8c/zil.rar.html

Şifre: ccspic.com

sigmoid

Paylaşim için çok sağol.

Bir arkadaşimda benden dersane için benzer bir çalişma istemişti. Bu devrenin çikişina nasil bir amfi bağlaniyor. Hazir amfi almak mi yoksa kendimiz yapmak mi mantikli olur. Dersane 4 katli ve her kata 1 tane hopörler yerleştirmek yeterli olacaktir. Amfilerle daha önce hiç çalişmadim. Tekrar teşekkürler.

sigmoid

projenin açik şemasinida göndermeniz mümkün mü?
teşekkürler.

aliveli

devrede 220v röle kontrolü vardır. 220 v ile bağlı herhangi amfiyi bağlayabilirsiniz.
devrenin açık şeması yoktur

balkes10

dosyayı tekrar yükleyebilirmisiniz silinmiş galiba
SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER

zekibayram

hocam yapmış olduğunuz çalışma çok güze fakat link ölü yenilersenşiz çok makbule geçer..ayrıca dervenin açık şemasınıda eklerseniz çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim .çalışmalarında başarılar dilerim.

aliveli

http://s1.dosya.tc/MbOoBE/zil.rar.html
açık şemasını çizmedim baskı devrede her şey açıktır

F.T

Hocam link kırık sanırım.yenileme şansı varmı?
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.