RS232-485 konvertör (izoleli)

Başlatan erhanmete, 30 Haziran 2010, 15:15:41

erhanmete

izalasyonsuzlar bazen sıkıntı çıkarıyor.
pcb sini koyamıyorum ama zaten şema adm3251 sayesinde gayet basit isteyen arkadaşlar hızlıca çizebilir.

teknikelektronikci

merhaba sema belli olmuyorda bu ortadaki yesil  F030L nedir ? bu arada elinize saglik güzel olmus
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

eLectronbLue

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 30 Haziran 2010, 19:03:13
merhaba sema belli olmuyorda bu ortadaki yesil  F030L nedir ? bu arada elinize saglik güzel olmus

Sigortaya benziyor.

rf

KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

teknikelektronikci

tesekür ederim smd sigorta ilk kez gördüm :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

erhanmete

resetable fuse  seçilen aralıkta atıyor daha sonra normal pozisyona dönüyor. biaraz pahalı ama bu özelliğinden dolayı heryere koyuyorum :)

radres

Bu sigorta şimdi akım sigorta değerini aşınca atıyor. Akım sigorta değerinin altına düşünce normal çalışmasına devam ediyor? Doğru anlamışım değil mi? Böyleyse güzelmiş.

Maxim

erhanmete eline sağlık temiz iş.

bende o kutuyu sorsam ?
üreticisi kimdir ?

kolay gelsin

erhanmete

Alıntı yapılan: radres - 01 Temmuz 2010, 08:38:36
Bu sigorta şimdi akım sigorta değerini aşınca atıyor. Akım sigorta değerinin altına düşünce normal çalışmasına devam ediyor? Doğru anlamışım değil mi? Böyleyse güzelmiş.

yaklaşık olarak öyle farkı atması için bir aralık var örnek 250mA ile 400mA arasında atar diyor bu şekilde kullanabiliyorsunuz.

kutu ise kendi ürünlerimiz için yaptırdık boy olarak çektiriyorum kesip kesip kullanıyorum. kapaklar ise enjeksiyon kalıp birkaç tipte kapak kalıbı var. bazen uyarlama kesip biçme gerekiyor.