Bizim Ufo F241-A :)

Başlatan muhittin_kaplan, 04 Temmuz 2010, 13:04:10

erhanmete

muhittin benim kullandığın receiver iki karttan oluşuyordu.
incelediğimde kartlardan birinin sadece sürücü olduğunu anladım.
receiver kısmından direk ppm olarak geliyordu.
o uçtan tek port ile okudum.
istersen sende bir incele belki senin receiverde öyledir.
kolay gelsin.

SpeedyX

Bir yanlışlık yok, erhanmete nin dediği gibi, direkt ppm olarak gönderiyorsa tek pinden hepsini alabilirsin, hatta çıkarmıyorsa da kaçırmadan alabilirsin, yazılıma bağlı. 16F628 ile ufo yapıyorlar ve güzel güzel uçuyor.

muhittin_kaplan

Erhab Bey Elimdeki Rx Maalesef tek bir modülden oluşuyor. Kaldıkı Bu Aldığım  mlz üzerinde modifikasyon Yapmak istemiyorum. (Sonraki aşamalarda Sıkıntı yaratacak). Yarın Kısmet olursa Bu PWM işine el atacağım. Bu Aada benim Şasi, motor, Pervane,esc , pil yavaş yavaş şekil almaya başladı.
sistem iş yerinde olduğundan ne bir fotograf ne bir video çekemiyorum

muhittin_kaplan

bugün denemelere başladık. Motor ESC pervane ve Kumandanın RX ile testler yaptık.Motorun hızı beni dehşete düşürdü.

erhanmete

dostum çok güzel gözüküyor.
hele uçtuğunu görünce daha güzel gözükecek.

ben bir müddet ara vermek zorunda kaldım. çok daha sıkı bir proje kaldı üstüme
onunla uğraşıyorum

vedat99

hocam bence bu alet takla atarak uçar:)

vedat99

Uçtuğu günü sabırsızlıkla bekliyorum herşey güzel olacak

yucelcem

çok zor bir iş onun dengesini kontrol altına almak ve yönetmek, baya ilerlemişsiniz güzel duruyor umarım uçuşunu izleriz burdan

teknikelektronikci

yazilim ve islemci kismi beni korkutuyor muhittin hocam pic ile mi yapacaksiniz ?

bu arada elinize saglik cok güzel gözüküyor
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

muhittin_kaplan

Bugün itibari ile Delta kanatla uçuşa başlayacağız. delta kanat ı bir "deneme platformu olarak kullanarak" (stabilizatör gibi). Buradan edindiğimiz bilgiyle quad yazılımını gerçekleştireceğiz.
Yazılım olarak ilk etapta C ile PIC denemeleri (modül,modül Çalışarak ve Her bir sistem için fonksiyonlar oluşturarak), daha sonra bu dilin "Taşınabilirliliğini kullanarak" ARM ile sonuçlandıracağız.(allah izin verir ve zaman bulabilirsem.)

muhittin_kaplan

delta kanatın "benim tarafımdan" nasıl uçamayacağını bugün öğrenmiş bulunuyoırum :)

electronblue

;D alemsiniz hocam. Hayır mıdır? Neler oldu video çektiniz mi ?

teknikelektronikci

hocam merakda birakmayin :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

muhittin_kaplan

Bir Delta Kanat Yapmıştım. Neyseki Bir Pilot buldukta Uçmayı başardı.
Toruk (F241-1) 'a gelince bugün 4 motorada güç verdim. (Video yu ekleyeceğim) Üzerinde 2 Lipo Pil (230gx2) ve iki ağırlık koyarak (100gx2) yere Oynar olaraak Bağlantılı denedik. Çok Dengesiz. Motorlar pervaneler vs özdeş olmasına rağmen hep birtarafa yatma kendi etrafında rotasyona girme eğiliminde. bunuda artık MCU ve ivme ölçer vs gidereceğiz.(nasıl yapacaksak)
Hayırlısı Bakalım..

muhittin_kaplan