Pilli uygulamalar için Voltage Supervisor entegresi

Başlatan camby, 14 Temmuz 2010, 02:01:35

camby

Pilli MCU uygulamalarında kullanabileceğim çıkışını direk MCLR 'a verebileceğim bir Voltage Supervisor entegresi arıyorum.
Daha önce kullananınız var mıdır? Yada hemen bildiğiniz hemen ulaşabilecek bir model ?
Gördüğüm kadarıyla bu entegrelerin eşik gerilimleri genelde 2-4.5 V arası , 9V'luk pil sistemlerde kullanılmıyor mudur acaba ?

nonstradam

MCP809 veya TCM809 kullanıyorum gayet iyi fakat Türkiyede yok malesef. Sadece bu ürünler değil voltage supervisor olan hiç bir entegreyi bulmadım. digikeyden aldım 1 haftada geldi... kullandığın işlemcide dahili voltage detector yokmu?

ipek

Max809 kadıköy piyasasından temin ediyorum bir kaç yıldır mevcut SMD SOT23 Top Label mark id AAAA

piyasada bol miktarda TL7705 var bunun 7709'nu bulabilirsen sizin için ilaç olur. denemedim ama referansı aldığı yerin
gerilim bölücü dirençleri ile oynanırsa olur kanaatindeyim neticede basit bir comparatör....

camby

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

İlk olarak 16f628A kullanmayı düşündüm , Brown-out voltajı 16f628A için 3.65V - 4.35V arası olduğu söylenmiş. Besleme 5 V ise kullanılabilir sadece. Programlanabilir Brown-out Voltage pic'leri görmüştüm ama fiyatları nasıldır bilemiyorum.

Bu konuda sormak istediğim birşey var:

Örnek olarak 7V-9V giriş , 5V çıkış olan bir voltaj regülatörlü sistemde , bu supervisor entegreleri ile  7-9V arası olan girişin mi ölçülmesi gerekiyor , yoksa sabit 5V olan çıkışın mı ?

Çoğu entegrede ölçümün regülatörün çıkışından yapıldığını gördüm , o zaman girişteki pilin regilimi 7V diyelim , çıkış yine düzgün bir şekilde 5V olduğunda gerekli akımın pilden karşılanamaması durumunda 5v olan çıkış gerilimi düşer mi ?

Bu durumda acele ile şöyle birşey de yapılabilir heralde , ama buna histerisis katılması da lazım sanırım :

[IMG]http://img805.imageshack.us/img805/452/brownout1.jpg[/img]