botun ve ledler üzerine bir soru, sorun....

Başlatan Franisto, 25 Temmuz 2010, 16:33:14

Maxim

e verdiğim program zaten öyle çalışıyor ama ?

Franisto

Herkese teşekkürler aranan kan ETE hocadan bulundu. kodu henüz yazmadım ama kafamda çözdüm. Kodu yazınca burda payşaırım teşekkürler.

RcALTIN

Hala işin içinden çıkılamadıysa, en basit yoldan önceki mesajımda belirttiğim dizi'ye butonların konumunu kaydetme mantığını kullanarak led yakma söndürme işini halledin, rutinin en sonuna da önceden tanımladığımız bir değişkenin(mesela lcd_gnc) 1 olduğunda dizi'mizdeki verileri LCD'ye yazma işini yapacak kısımı yazın ve yazma bittiğinde değişkene tekrar 0 atayın. LCD zamanlaması için bir timer kurun ve bu timer 200ms geçtiğinde değişkenimizi(lcd_gnc) 1 yapsın, böylece lcd'ye gerekli olan hazırlanma zamanını sağlamış olursunuz. Timer kullanmazsanız haliyle kafanız karışır bu işleri aynı anda yaparken. Aslında az biraz biraz unuttuysamda pic basic'den anlarım, sonuçta bu hobiye ilk onunla kodlayarak başladım ama şimdi bilgisayara kurup yukarıda anlattıklarımı koda dökmeye üşeniyorum doğrusu... Ayrıca sizin yukarıdaki algoritmalara göre kod yazmanız kendinizi geliştirmek açısından çok daha iyi olur.
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !