anfi yapmak istiyorum

Başlatan lucadris24, 28 Temmuz 2010, 15:47:44

lucadris24

arkadaşlar ben bir anfi yapmak istiyorum nasıl yapıcam hiçbir bilgim yok anlatan olursa sevinirim

chailuck

Alıntı yapılan: lucadris24 - 28 Temmuz 2010, 15:47:44
arkadaşlar ben bir anfi yapmak istiyorum nasıl yapıcam hiçbir bilgim yok anlatan olursa sevinirim
valla bravo sana :)
sorularıma cevap verırsen sana yardımcı olurum :)
1 hangı amacla kullanıcaksın
2 nerede kullanıcaksın
3 kaliteli ses mi?
yoksa yuksek sesmı?
bunlara cevap verırsen bende sana yıne yazarım ok =)
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

erkan614

arkadaşa yardımcı olurken banada olursan sevinirim
1) müzik dinlemek amacı ile kullanacağım
2) apartman dairesinde ve açık hava tarzı bir bahçede kullanmıycam
3) kaliteli sesi olabildiğince yüksek seviyede
Ayrıca
1) yapılması kolay
2) kaliteli
3) malzemeleri kolay bulunan
4) maliyeti önemli olmayan
5) kaliteden ödün vermemek kaydıyla ek bileşenleri az olan
6) besleme kısmını smps ile çözmeyi planlıyorum o sebepten giriş değeri standart voltajlarda olursa iyi olur

birde müzük setine böyl vurdumu gümbürdeten bi subwoofer anfisi

buna göre ne önerirsin

adoka

ikinci semayı tavsiye edebilirim malzemeleri kolay bulunur ses kalitesi oldukca iyidir 60-100W arası guc alabilirsin subwoofer olarak denemedim ama girisine filtre ekleyip deneyebilirsin sahsi kanaatim stereo olarak yapman yonunde olur...
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

lucadris24

ev ortamında kullanıcam kaliteli sesi yapımı kolay olsun müzik için.

chailuck

Alıntı yapılan: erkan614 - 29 Temmuz 2010, 10:17:06
arkadaşa yardımcı olurken banada olursan sevinirim
1) müzik dinlemek amacı ile kullanacağım
2) apartman dairesinde ve açık hava tarzı bir bahçede kullanmıycam
3) kaliteli sesi olabildiğince yüksek seviyede
Ayrıca
1) yapılması kolay
2) kaliteli
3) malzemeleri kolay bulunan
4) maliyeti önemli olmayan
5) kaliteden ödün vermemek kaydıyla ek bileşenleri az olan
6) besleme kısmını smps ile çözmeyi planlıyorum o sebepten giriş değeri standart voltajlarda olursa iyi olur

birde müzük setine böyl vurdumu gümbürdeten bi subwoofer anfisi

buna göre ne önerirsin
smps kullanacagından dolayı 15-20 volt arası işini görür umarım.
subwoofer için tda1562 öneririm, dış malzemesi az ancak iyi soğutmak gerekiyor.
tda 1554üde stereo bağlayabilirsin. bunlar hifi ampli. ancak distorşın olurşturmuyor demıyor datasheetınde onun ıcın gırıs genlıgını devasa arttırmayacaksın.
kullandıgımdan tavsıye edıyorum sana.  stk larla karsılastırmamanı onerırım türkiyedekilerin cogu patates kısa devre koruması yok cogunun halbukı ozellıklerınde yazıyor.
tda ların kı calısıyor ama : )
tavsıye ederım yani, sonra güzel bir ton kontrol devresi 1554 için birde aktif low-pass filtre koyarsan 1562 için daha güzel olur.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

chailuck

Alıntı yapılan: lucadris24 - 03 Ağustos 2010, 14:18:16
ev ortamında kullanıcam kaliteli sesi yapımı kolay olsun müzik için.
sanada tda 1554ü tavsiye ediyorum madem ev içinde kullanıcan yeterlidir bence.