dijital potansiyometreler max5414-ds1804

Başlatan chailuck, 06 Ağustos 2010, 19:49:28

ınsert

Doğru söylüyorsun.Ben a ve b uçlarına gerilim veriyorum w den ölçüyorum ama hep aynı voltaj değişmiyo.Dİğer pottanda değer çıkmıyo bile.Ben DS1868 i hiç çalıştıramadım.Acaba elimdeki DS patates mi acaba şüphelenmeye başladım.Sen gene a ve b den gerilim verdiğinde w den artıp azalarak okuyabiliyomusun?

chailuck

Alıntı yapılan: ınsert - 12 Ağustos 2010, 23:49:15
Doğru söylüyorsun.Ben a ve b uçlarına gerilim veriyorum w den ölçüyorum ama hep aynı voltaj değişmiyo.Dİğer pottanda değer çıkmıyo bile.Ben DS1868 i hiç çalıştıramadım.Acaba elimdeki DS patates mi acaba şüphelenmeye başladım.Sen gene a ve b den gerilim verdiğinde w den artıp azalarak okuyabiliyomusun?
dallasın datasheetde de verılmıs bır devre var sayfa 6 dan baslayan devreler, max 5414 ü denedim wiper pinden farklı değerler okuyabiliyorum
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

ınsert

chailuck arkadaşım Ete hocamızın yardımlarıyla bu DS1868 i çalıştıracağız inş.Allah Ete hocadan razı olsun yardımlarını esirgemiyor.Saol ETE HOCAM.