rfpic kullanan oldu mu ?

Başlatan chailuck, 16 Ağustos 2010, 12:15:18

chailuck

arkadaşlar rfpic kullanan oldumu ?
arattırdım sıte ıcersınde bulamadım, eğer kullanan varsa ne gibi sıkıntı çektiğini kullanımına dair neler yaptığını anlatabilir mi ?
sonuçta rf demek murphy demek :P
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

zakbay

Bir ara bende merak etmiştim. Çok artısı olduğunu sanmadığım için ilgilenmedim. 1 adet 12F675 1 adet rf modülün birleştirilmiş hali olsa gerek.
Tek dostum çalışmak...

chailuck

datasheelerını ınceledım ben,
o zamanlar udeada calısıyordum bayagı bır ılgı uyandırdı sonra baktım zaman yetmıyor onunla ugrasmaya sımdılerde yıne meraklandım bakalım : )
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

OptimusPrime

rf pic değilde MRF49XA kullandım. microchipin bünyesine aldığı bir firmanın ürünüymüş. datasını kendilerine uyarlamışlar. fakat bir çok hata yapmışlar.

mesela SPI hattında okuma ve yazma sırasında yanlış hatırlamıyorsam yükselen kenarda okuma ve yazma gerçekleştiriliyordu fakat datasheetin bazı kısımlarında bu olay düşen bazı yerlerinde ise yükselen kenar olarak verilmiş. aynı şekilde baud rate hesabıda yanlış. hesapta bir parantez hatası var. max diye ayarladığınız min, min diye ayarladığınız max oluyor.

bu hataları microchip Türkiye fae sine bildirmiştim umarım gerekli düzeltmeleri yapmışlardır.

onun dışında mesafesi tatmin edici güzel bir alet. tavsiye ederim.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

serdararikan

elimde 2 adet RF pic var isteyenle takas yapabiliriz.

mesmert

Alıntı yapılan: OptimusPrime - 30 Eylül 2010, 17:17:53
rf pic değilde MRF49XA kullandım. microchipin bünyesine aldığı bir firmanın ürünüymüş. datasını kendilerine uyarlamışlar. fakat bir çok hata yapmışlar.

mesela SPI hattında okuma ve yazma sırasında yanlış hatırlamıyorsam yükselen kenarda okuma ve yazma gerçekleştiriliyordu fakat datasheetin bazı kısımlarında bu olay düşen bazı yerlerinde ise yükselen kenar olarak verilmiş. aynı şekilde baud rate hesabıda yanlış. hesapta bir parantez hatası var. max diye ayarladığınız min, min diye ayarladığınız max oluyor.

bu hataları microchip Türkiye fae sine bildirmiştim umarım gerekli düzeltmeleri yapmışlardır.

onun dışında mesafesi tatmin edici güzel bir alet. tavsiye ederim.

hocam bununla ilgili yazdığınız programın mrf ile ilgili kısmı buraya koyabilirmisiniz.