Leaper - 10 universal programlayıcı

Başlatan tayyar, 20 Ağustos 2010, 13:02:53

tayyar

Selamlar;

Elimde 1 adet Leaper - 10 universal programlayıcı mevcut. raflardan birinde tozlanmış yatarken buldum kendisini. Elimizde programı olmadığı için internetten aradık bulduk bilgisayar programınıda.

Alet paralel port üzerinden çalışıyor. 12 volt 2.5 amper beslemesi var. üzerinde 48 pinlik bir zif soketi ve busy ledi mevcut. birde on off swici

bu aleti paralel porttan bağladık. beslemesini smps bir güç kaynağı ile yaptık (üzerindeki etikete uygun polarizasyonda.)

ancak ne programı başlıyor nede alete enerji verildiğinde her hangi bir tepki veriyor.

daha önce bu aletle tecrübesi olan oldumu ?
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

ipek

hocam bende dinazor Hi Lo ALL03 var bu kendi kartı ile çalışıyor ISA portuna takınca tam jurasic ama hala iş görüyor..

bunun paralel porttan çalışan modelide mevcut arkadaşımdan emanet aldım işim görülsün diye aynı sizdeki reaksiyonlar tık yok
aradım arkadaşımı problemi ilettim main bordun bios ayarlarına gir paralel port ecp epp mi bu çift yön tek yön haberleşme
anlamına geliyormuş benin fabrika ayarları printer için olsa gerek tek yön idi değiştirdik alet çalıştı.............

arslan74

Paralel portun değişik çalışma modları var. Belki uygun modda almadığın için çalışmiyodur. BIOS setup'undan Paralel portun çalışma modunu değiştir, belki çalışır.

bigbey

Windows98 işletim sistemi olan bir bilgisayarda denemeni tavsiye ederim.
daha önce kullandım lp10 cihazdan.
XP paralelport driver bulman gerekebilir.
TA6R