Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

iPhone 4 ....

Başlatan cetinkaya, 17 Eylül 2010, 18:33:44

rck8942

S.a arkadaslar ben iPhone 4 almayi dusunuyorum sadece bir kac sey sormak istiyorum.
Pc üzerinden bir yazilim yazip bunu iPhone 4 e aktarabiliyormuyuz ?
Eger olursa ki oluyor diye dusunuyorum hangi programla veya hangi dilde yazmamiz gerekiyor ?
Ve bunun gibi kücük capli program yazip cep telefonunda kullanan varmi ? ve bunun icin hangi telefonu tercih edersiniz ?

Saygilar
Elektroniker für Betriebstechnik

teknikelektronikci

selam
öncelikle 2 aydir iphone4 kullaniyorum cok memnunum tavsiye ederim
program yazma olayina gelince gecenelrde konusu acildi forumda
program gelistirmek icin apple firmasinin bir programi var sanirim c++ ile c arasinda bir dil ile yazabiliyorsunuz
yalniz windows icin olani sanirsam yok o yüzden wmplayer ile mac kurup öyle calistirmaniz gerek veya mac almaniz gerek mac varsa zaten süper :)
hangi telefonu tercih eddersiniz diye sormusunuz ki zaten iphone icin konusmuyiormuyuz ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

rck8942

cevabiniz icin tesekkür ederim hocam ayni sinifta hangi telefonlari tercih edersiniz dicektim yanlis yazmisim birde samsungun galaxy telefonu var ? bunu biliyormusunuz ?

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: cetinkaya - 17 Eylül 2010, 23:48:37
cevabiniz icin tesekkür ederim hocam ayni sinifta hangi telefonlari tercih edersiniz dicektim yanlis yazmisim birde samsungun galaxy telefonu var ? bunu biliyormusunuz ?

evet biliyorum htc serisinide samsungun iphone a benzeyen telefonunuda biliyorum hepsinin birbirine göre avantaji var mesela htc de hiz bakimindan cok iyi ama siz ne amacla kullanacaksiniz ? ben genellikle surf ve media kullandiigm icin iphone tercih ettim ama digerleri nasildir ayrintisi nedir onu bilmiyorum yarin vaktim olursa media markta gidip su galaxy yi ayrintisi ile inceleyecem
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

rck8942

bende normal media ve surf icin kullanacagim ama olmusken ufak tefek te mesela is yerimin paydos saatlerini programlayip paydos bitince telin calmasi gibi seyleri programlamak istiyorum.onun icin bilgi topluyorum. Daha böyle birsey yapmis degilim.Arkadasimdada samsung galaxy var bende yarin kismet olursa onu incelecegim ondan sonra karar verecegim.
Samsun galaxy 450-500 Euro arasi
iPhone 16gb=850 32gb=940 euro

fatihinanc

Evet Galaxy'i ben de merak ediyorum açıkçası...
İçerinsinde Android-OS mevcut...
İlk olarak göze çarpan özellikleri;

-Linux tabanlı
-GNU

Android-Os un Windows Mobile dan daha hızlı çalıştığını duymuştum.
Bir de ekranı daha geniş gibi geldi...
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

rck8942

C ve C++ sunda kütüphanelerini getircekmis android os
veya siz bu telefonlarda neler yapiyorsunuz veya yapmak isteyip te olmayan seyler nelerdi apple ile android i karsilastirsak ?

biraz arastirma yapinca neler cikti
http://www.youtube.com/watch?v=3LkNlTNHZzE&feature=channel

teknikelektronikci

iphone da en sinir oldigum sey müzik dosya v.s direk atamiorsunuz illaki kendi programi lazim bu konuda hic iyi değil samsungun ekran dediigniz gibi büyük tabi gnu olmasi avantaj

edit: yanlis icerik silindi

erhanmete

yaklaşık 1 yıldır HTC TD2 kullanıyorum, bundan evvel sonyericsson p800, p990i bi arada blackberry kullandım.

exchangeden maillerimi alabiliyorum navigasyon yapabiliyorum internet zaten süper program yazmak hiç uğraşmadım fakat çok daha kolay

iphone çok inceledim fakat muhteşem ekranı haricinde beni hiç etkilemedi. birde onda intenetsiz pek birşey yapamıyorsun yani navigasyon için tek çare
google earth.

işin özü alıyım güzel güzel kullanıyım istiyorsan bence iphone

yok kurcalıyım orasını burasını değiştiriyim program yazıyım, winmo dan sıkıldım android kuruyum falan istiyorsan htc nin iyi modellerini tercih edebilirsin.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: erhanmete - 18 Eylül 2010, 10:11:57
yaklaşık 1 yıldır HTC TD2 kullanıyorum, bundan evvel sonyericsson p800, p990i bi arada blackberry kullandım.

exchangeden maillerimi alabiliyorum navigasyon yapabiliyorum internet zaten süper program yazmak hiç uğraşmadım fakat çok daha kolay

iphone çok inceledim fakat muhteşem ekranı haricinde beni hiç etkilemedi. birde onda intenetsiz pek birşey yapamıyorsun yani navigasyon için tek çare
google earth.

işin özü alıyım güzel güzel kullanıyım istiyorsan bence iphone

yok kurcalıyım orasını burasını değiştiriyim program yazıyım, winmo dan sıkıldım android kuruyum falan istiyorsan htc nin iyi modellerini tercih edebilirsin.

EVET DOGRU AMA NAVIGASYON ICIN ILLAKI google erath degil bir defa ücret vererek tüm avrupayi kapsayacak garmin tomtom v.s program ve lisansini stin alabiliyorsunuz

rck8942

cok kararsiz kaldim  ???

bulut_01

suanda NOKIA N8 tek geceerım gerısı yalan 1000 tl vereceksın gıt N8 al derım superr gerısı yalan o makınanın yanında
YENİLMEZ..

sekoli

Alıntı yapılan: cetinkaya - 17 Eylül 2010, 18:33:44
S.a arkadaslar ben iPhone 4 almayi dusunuyorum sadece bir kac sey sormak istiyorum.
Pc üzerinden bir yazilim yazip bunu iPhone 4 e aktarabiliyormuyuz ?
Eger olursa ki oluyor diye dusunuyorum hangi programla veya hangi dilde yazmamiz gerekiyor ?
Ve bunun gibi kücük capli program yazip cep telefonunda kullanan varmi ? ve bunun icin hangi telefonu tercih edersiniz ?

Saygilar

Merhaba,

Iphone'a yazılım hazırlayıp, bunu çalıştırabilmek için ;

1. Bir adet apple bilgisayar, yada hackintosh kurulmuş pc yada virtual machine bulundurmak,
2. Apple'in developer platformu xCode, C, cocoa hakkında bilgi sahibi olmak,
3. Apple'a 100 USD yatırmak suretiyle registered developer olmak

yeterlidir.
Küçük çaplı yazılım yazdım, iphone'uma kurdum, bence çok iyi. Ama başka iyi platformlarda vardır elbette.

z

IOS ugulama yapmak için PC ye neler yükleneceğini adım adım açıklayabilirmisiniz?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

sekoli

Selamlar,

Öncelikle yeni ipad'iniz hayırlı olsun. Umarım yakında bizim de olur :-)

Üstad PC'de IOS yazılımı geliştirebilmek için :

1. Mevcut PC'nize bir adet MacOS işletim sistemi kurmalısınız. Bu kurulumu tarif eden bir çok türk - yabancı internet sitesi var. Fakat benim gibi MacOS'la hayatında daha önce tanışmamış insanlar için pek yeterli açıklama yaptıkları söylenemez. Hele var olan bir işletim sisteminin yanına kurulum yapacaksanız, bir çok deneme yapmanız gerekebilir. Mevcut işletim sisteminiz gidebilir, bunlara hazırlıklı olmak lazım. Ben 3 denemeden sonra Vista kurulu PC'min hard diskindeki ikinci partisyona MacOS'u kurabilmiştim. Vistayı uçurdu ama, recovery CD si ile geri gelmişti. Ben MacOS'un iAtkos dağıtımını tercih etmiştim, size de onu tavsiye ederim.

2. Apple'ın sitesinden bir adet AppleID oluşturup, iPhone yada iPad SDK'nı download edip, bilgisayara kuruyorsunuz.

3. XCode'u çalıştırıp uygulamanızı yazıyorsunuz.

4. Emulator'de uygulamanızı test edebilirsiniz. Bu ana kadar lisanslı developer olmanıza gerek yok, ama uygulamayı iPad'e atıp denemek yada kullanmak için, bir provision file'ı oluşturup uygulamayı bununla beraber cihaza atıyorsunuz, ancak öyle çalışıyor. Tahmin edersiniz ki bu file ancak registered Developer olunca oluşturulabiliyor.

Kolay gelsin.