telit gt863-py gprs modem yardım

Başlatan canyılmaz, 23 Eylül 2010, 15:17:19

canyılmaz

Merhaba arkadaslar;
Ben Telit gt863-py markalı gprs modem aldm ve bu modem bilgisyarmdan uzakta bir devreme baglı.Devredeki pic e programı yazdm fakat gprs modemi nasıl her zman internette kalmasnı sağlayabilirm bilmiorm.hangi komutları kullanmam gerekiyo.Çalıştgım şirkette sabit bi ip bulunmakta buarada.
Ben bir web sayfasına girip modeme komut yolladgmda devredi led ışışğını yanmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirm?

Sepiroth

sabit ip'nin kullandigin gsm operatorunun saglamasi lazim, bildigim kadariyla operatorler genellikle sabit ip sunmuyorlar, hatta gprs icin ortak bir hattan hizmet veriyorlar, sabit ip icin ise muazzam paralar ve anlasmalar talep ediliyor bildigim kadariyla. elinizdeki modemden kullandigim uzun bi sure, baglan komutu gittikten sonra zaten surekli hatta kaliyor, mesele sizin o hatta surekli baglanabilmenizde zaten :)
Either you feel it, or not...

parda

Alıntı yapılan: Sepiroth - 23 Eylül 2010, 15:40:44
sabit ip'nin kullandigin gsm operatorunun saglamasi lazim

Buna gerek yok gsm modül bağlı kaldığı sürece haberleşme problemi yok demektir. İşlemci GSM modülün bağlantı durumuna bakarak bağlantı koptu ise tekrar bağlanmasını sağlayacak veri trafiği olmadan sadece bağlı olma durumuna para almıyorlar. GSM modülün bağlanacağı IP nin sabit olması önemli oda önemsenmeyecek kadar az bi para.
Bildiğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir.

canyılmaz

modemin devamlı o web sayfasıyla baglantı kurması için sabit bir ip gerekiyor sanırım.o yüzden sabit bir ip ye baglanmam gerekyior.
Bunu at#sktto=0,80,"0.0.0.0" komutuyla yapabiliorm anladıgım kadarıyla.ama şuan at#gprs=1 komutu error veriyor.
diyelimki baglandm bi şekilde ben modemi pc den cıkartıp devreme taktgm zaman yine internette olcakmı ve yarattgm web sitesinden bi şeklde komut gönderdiğimde bunu algılıcakmı?

Sepiroth

Alıntı yapılan: canyılmaz - 23 Eylül 2010, 16:51:15
modemin devamlı o web sayfasıyla baglantı kurması için sabit bir ip gerekiyor sanırım.o yüzden sabit bir ip ye baglanmam gerekyior.
Bunu at#sktto=0,80,"0.0.0.0" komutuyla yapabiliorm anladıgım kadarıyla.ama şuan at#gprs=1 komutu error veriyor.
diyelimki baglandm bi şekilde ben modemi pc den cıkartıp devreme taktgm zaman yine internette olcakmı ve yarattgm web sitesinden bi şeklde komut gönderdiğimde bunu algılıcakmı?

sanirim tam aciklayamadim:) modemin baglanacagi sunucu/pc de sabit ip olsa yetiyor. bende calismalarimi bu sekilde yapmistim. ip degistiginde el ile giriyordum programa bir menuden, cat diye baglaniyordu:)
Either you feel it, or not...