pic içinde exel vb benzerı formatta data oluşur mu ?

Başlatan chailuck, 28 Eylül 2010, 21:49:38

chailuck

selamlar,
arkadaslar saat-sıcaklık programını calıstıran bir pic, içerisinde şu saatte, sıcaklık şuydu dıye bır tablo oluşturabilir mi?
olusturuyorsa bunu pc ye de usb den bır sekılde alabılırız degıl mı ?
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

serdararikan

bir dizi tanımlayarak belirli periyotlarla kayıt yapabilirsin ama tabiki bu dizinin boyutu hafıza ile sınırlı olur

chailuck

Alıntı yapılan: serdararikan - 28 Eylül 2010, 22:18:12
bir dizi tanımlayarak belirli periyotlarla kayıt yapabilirsin ama tabiki bu dizinin boyutu hafıza ile sınırlı olur

DIZI MI ?
hımmm
pekı usb den dızıyı alınca sıl desem hafıza sorunum kalkar mı ?
dızıden kastınız bu arada nedır?
bunu tam anlamadım ?
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

serdararikan

sil desen!!!!

sil diyemezsinde, bir değişkende kayıt sayısını tutarsın.usb den pic e ulaşıp kayıt sayısı kadar veriyi aldıktan sonra kayıt sayısını tutan değişkenin içeriğini 0 yaparsın böylece yeniden kayıda hazır hale gelir.dizi nedir bilmiyorsan şu aşamada usb den pic e ulaşmanın mümkün olduğunu sanmıyorum.

bakınız herhangibir programlama dilinde a [ x ] ........vb

chailuck

string yani  ok ben dizi deyince farklı birşey anladım :)

Tagli

Alıntı yapılan: chailuck - 28 Eylül 2010, 22:30:57
string yani  ok ben dizi deyince farklı birşey anladım :)
String demek yanlış olur. Dizi'nin karşılığı "Array"dir. String ise bir character array'dir.
Gökçe Tağlıoğlu

chailuck

fyazgan

Devrene sd-card tak tüm bilgileri txt dosyasına yazdır {ki 1gb sd-card için çok uzun bir txt dosyası olacağından eminim:)} istediğin zaman sd-card ı bilgisayara at excel'e import komutu ile at... artık grafik mi çizdirirsin database mi oluşturursun gerisi kolay şimdiden kolay gelsin sd-card okuma yazma ile ilgili problemin olursa sana döküman yollayabilirim.