BİTİRME PROJESİ(RF KOTROLLÜ)

Başlatan elektronikk, 03 Ekim 2010, 16:59:19

elektronikk

Merhaba ben elektronik mühendisliği öğrencisiyim ve bitirme için almayı düsündügüm proje "RF kontrollü bilgilendirme panosu tasarımı"..bana yardımcı olabilir ya da fikir verirseniz çok sevinirim.
şimdiden teşekkürler. 

zamzam23

bilglendirme panosu nedir. yardımcı olabılmemiz için konuyu biraz değil baya acmalısın. proje ne yapacak amacı ne sen neler düşündün bizden ne istiyorsun.

teknikelektronikci

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

elektronikk

DAha cok duyuru panosu seklinde.acıkcası daha bu odevi alalı 2 gün oldu.konuyla ilgili cok ta fazla bilgim yok.Hocada cok fazla bilgilendirmedi.benim daha cok istedigim benzer projelerle ilgili elinizde kaynak varsa bana ulastırmanız

ferdem

Kaynak forum, foruma ulaştığınıza göre tüm kaynak elinizin altında. Bitirme çalışmalarında proje çok netleşmeyebilir, öğrenci temel kısmı yapsın yeter. Bilgilendirme panosu kayan yazı da olabilir, 7 parçalı göstergelerden de oluşabilir. Siz şimdi iki mikrodenetleyiciyi RF modüllerle haberleştirin, çalışmanın önemli kısmını yapmış olursunuz sonra bilgilendirme panosunu elinizden geldiği kadar büyük ve güzel yapmaya çalışırsınız. Cevabını aramaya başlayacağınız sorular:
1) İki mikrodenetleyici nasıl haberleşir?
2) İki mikrodenetleyici kablosuz nasıl haberleşir?
İyi çalışmalar.

elektronikk

Tam olarak arastırmaya nasıl baslayacagımı kestiremiyodum.attıgınız cevap bana cok yardımcı oldu.tesekkur ederim :)

zamzam23

bitirme projesi olarak daha komplike bi konu secmenızı öneririm.

elektronikk

Rf kontrol sistemi üzerine almak istiodm bitirmemi.Proje zamanla sekil degistirebilir tabi.sizin onerileriniz varsa onları yazabilirmisiniz?

zamzam23

bi arkadas daha sormustu. onda da söylemiştim size de söyleyeyim. benım yaptıgım bitirmeydi bu. sms tabanlı arac takip sistemi.ama bence bi adım daha ileri git  ve akıllı bır ev tasarla. bunun içinde rf de vardır örneğin uzaktan, kumandayla bişiler kontrol etmek ıstersın evde.bu senın rf bılgını gelıstırır. bahce aydınlatmasını otomatik işlemciden bagımsız yaptırabılırsın bu da sizin elektronıgınızı gelırtırır. (ldr sensörler vs.) devre tasarımı konusunda bılgı sahıbı olursun. ayrıca benım proje olan telefonla kontrolude eklersın gsm gps sms konusunda da arastırma yapmıs olursun kı lisans bitirmesi için baya gzl olur. tavsiyem bu olabilir sana.ama bu kadar seyi sıfırdan arastırıp yapmak evı tasarlayıp maket halınde yapıp sunmak ilk dönem sonuna yetişmeyecektir bunu da göze almalısın bu işe baslarken.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: elektronikk - 03 Ekim 2010, 20:56:52
Rf kontrol sistemi üzerine almak istiodm bitirmemi.Proje zamanla sekil degistirebilir tabi.sizin onerileriniz varsa onları yazabilirmisiniz?

arkadasim kacinci sinif mühendislikde okuyorsun ?
mühendis dedigin biraz yaratici olur aldiign derslere bir bak bunlarla ilgili ne yapilabilinir hangi dili kullaniyorsun bunu bir bildir yaptigin proje sana müzhendislik anlamda bir seyler katsin hazir bir seyler bekleme sun elindeki doneleri koy ortaya sonra fikirleri sor paylas degerlendir

son zamanlarda gene foruma bir sürü yeni üyeler geldi sebep belli okullar acildi projeler verilcek v.s
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!