lpc 1768 in flash program memory si eeprom olarak kullanılabilirmi

Başlatan enexs, 04 Ekim 2010, 11:50:50

enexs

soruyu başlığa yazdım aslında :D lpc 1768 in flash program memory si eeprom olarak kullanılarak program için de data yazılıp okunabilirmi bunu nasıl yapıyoruz
mesela yazdığım program flashın neresine kaydediliyor ben neresini eeprom olarak kullanabilirm ?
ekşiya nedir? -yolkesen haraç alan dağlarda yaşayan senin benim gib bir insandır işte sen ekşiya bilirmisin? -he birini biliyim adı barandı.

enexs

arkadaşlar daha önce lpc lerle flash memory ile eeprom uygulaması yapan yokmu acaba örnek kod paylaşırsa çok sevinirim
ekşiya nedir? -yolkesen haraç alan dağlarda yaşayan senin benim gib bir insandır işte sen ekşiya bilirmisin? -he birini biliyim adı barandı.

enexs

haklısın dahili bir eeprom yok ama flash memory i piclerde eeprom olarak kullanıp data yazıp okuyabiliyorduk aynı durum lpc ler içinde geçerlimi diye merak ediyorum nxp nin selection guide ına baktım hiç bir ürününde eeprom diye ayrı bir bölüm açıp internal eeprom vardır diye yazmamış açıkcası bu bana biraz garip geldi neden hiç bir denetleyicisine koymamış olsun ki bence muhakkak olmalı kullanılabilmeli ama nasılll?

X-Fi

flash hafızayı eeprom gibi kullanmak mümkün piclerdede oluyordu bootloader kısmını derinlemesine araştırarak öğrenilerek boş bir alana veri girilebilir dikkatli olmak gerek bootloaderı bozmamak için eğer başarırsanız dosyaları paylaşabilirmisiniz bende merak ediyorum.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

controller

Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

sonay

arkadaşlar DSPIC 30F4011 işlemcisine bir program attığımda o programın işlemcinin flash program belleğinde hangi adresden itibaren yerleştiğini ve hangi adresde bittiğini nerden görüyoruz
bu işlemcinin flash belleğine gerçek çalışması sırasında veri yazma ve silme işlemi yapmak istiyorum
pdf türü yardım dosyasında işlemcinin çalışması sırasında flash belleğine veri nasıl yazılıp siliniyor göstermemişler
bunun eepromu bana yetmiyecek flash belleğine veri kaydı yapmam gerekiyor
bunu nasıl yapabilirim

X-Fi

Alıntı yapılan: sonay - 04 Ekim 2010, 21:20:37
arkadaşlar DSPIC 30F4011 işlemcisine bir program attığımda o programın işlemcinin flash program belleğinde hangi adresden itibaren yerleştiğini ve hangi adresde bittiğini nerden görüyoruz
bu işlemcinin flash belleğine gerçek çalışması sırasında veri yazma ve silme işlemi yapmak istiyorum
pdf türü yardım dosyasında işlemcinin çalışması sırasında flash belleğine veri nasıl yazılıp siliniyor göstermemişler
bunun eepromu bana yetmiyecek flash belleğine veri kaydı yapmam gerekiyor
bunu nasıl yapabilirim

microchipin picleri için ayrıyetten programlama kataloğuda var aşşağıdaki linkden sitesine girip Programming Specifications bölümündeki katalogları incelerseniz flash hakkında bilgi edinebilirsiniz.

http://www.microchip.com/wwwproducts/Devices.aspx?dDocName=en010337

http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)