LT1073, NCP1400 veya MAX756'yı nerede bulabiliriz? (3,3v step-up)

Başlatan Elektroemre, 09 Ekim 2010, 13:52:37

Elektroemre

Selamlar,

Taşınabilir uygulamalarımı tek 1000 mAh AAA şarjlı pil ile çalıştırmak istiyorum.
Bunun için 1,2-1,4 volt'u 3,3volta yükselten step-up entegresine ihtiyacım var.
Çıkıştan max 40-45 ma çekeceğim. Aramalarımda bulduğum LT1073-3,3 NCP1400-3,3 veya max756 işimi görecek gibi.
Bu entegrelerle çalışan arkadaşlar var mı? Nereden temin edebiliriz? Perakende olarak birkaç tane ihtiyacım.

İyi çalışmalar...

aspcibertan

Karaköy'den satış yapanlara göz attım internetten ancak satan yok. Yine de mümkünse Karaköy'e gidip bakmak lazım. Ebay'den satın alabilirsiniz ancak özellikle Uzakdoğu satıcılarında sahte olma olasılığı var.

Ekleme: http://www.zenginelektronik.net/urun.asp?kategoriid=103&urunid=11387 Telefonla bilgi alın isterseniz.

Elektroemre

Cevabınız için teşekkür ederim. Pek fazla bulunmayan bir malzeme olduğu için dükkan dükkan gezmek istemediğim için sormuştum.
Bahsi geçen siteyi google aramalarında da farketmiştim ama büyük ihtimalle stok tutmuyorlardır karaköye gidince sorarım artık.
Böyle basit görevli malzemeleri bile Türkiye'de bulmak zor.

aspcibertan

mimmoya

Max 756 'yı sample olarak istedim. Normalde maxim türkiyeye sample göndermiyor.
hararetli bir telefon sürecinden sonra, 5 adet sample göndermeye razı ettim.

Shipping olarak geleceğinden birkaç hafta sürebilir. 1 adet ayırabilirim size.

aspcibertan

Maxim yollamıyor dediğiniz gibi, ikna ettiyseniz güzel, belki biraz baskı ile sample programına tekrar dahil etmeliyiz Türkiye'yi. Geçen aylarda baya sıkıntıya sokmuştu şahsen beni bu durum.

Elektroemre

Alıntı yapılan: mimmoya - 09 Ekim 2010, 19:53:02
Max 756 'yı sample olarak istedim. Normalde maxim türkiyeye sample göndermiyor.
hararetli bir telefon sürecinden sonra, 5 adet sample göndermeye razı ettim.

Shipping olarak geleceğinden birkaç hafta sürebilir. 1 adet ayırabilirim size.

Teşekkür ederim ancak bir adet işimi görmez. Başka alternatiflere yöneleceğim artık.

İyi çalışmalar...

ipek

Elektroemre

leblebitozu

Elektroemre

Alıntı yapılan: leblebitozu - 10 Ekim 2010, 13:28:53
Linkteki gibi basit transistörlü bir devre ile işini görebilirsin

http://elm-chan.org/works/led1/report_e.html

Benzer devrelerle denemelerim oldu. 1,3v girişi yükseltip 3,3v linear regulatore girdim. Çıkıştan 70-80 mA kadar akım çekiliyor.
Ancak herhangi bir feedback mekanizması olmadığı için çıkıştan 5 mA'de çekseniz 80 mA'da çekseniz pilden çekilen akım aşağı yukarı aynı olyur.
Çektiğim akıma bağlı olarak 3,3v linear regulator girişi 5 ile 30 v arası değişiyor. Ama pilden hep yüksek bir akım çekiliyor.
Devreyi bir feedback mekanizması oluşturayım dedim ancak 1v civarı bu işi yapacak elemanlar yok. Hem tek elemanla yapılabilecek işin bu kadar uzaması sorun. Tek pille sistemi çalıştırmak istememin sebebi yer tasarrufu zaten.

ipek

max756 istanbul ersin el... de mevcut dip kasa olarak fakat 8$ gibi pahalı duruyor