ATtiny85 nerede satilir?

Başlatan EUA, 24 Ekim 2010, 15:04:04

EUA

ATmel tabanlı işlemcileri Türkiye de bulmak zor. Daha önce ATmega328 gereksinimim olmuştu, yurt dışından getirtmek zorunda kalmıştım.
Onuda 1 ay beklemek gerekiyor. Ayrıca kargo parası falan çıkıyor, maliyet yükseliyor. Türkiyeden almak daha uygun oluyor...

Türkiyede ATtiny85 alabileceğim bir yer var mı acaba? Yada 10 ATtiny85 getirtsem bir kısmını isteyen arkadaş var mı? (yaklaşık maliyeti ~ $3.6 ya geliyor)

Kolay gelsin...

EUA

Bir UPS tasarladımda inverter çıkışı için true RMS voltaj ve akım nedir devreden öğreneyim istiyorum. Trafo ile voltaj geri beslemesi hem fazla maliyetli, hemde yer kaplıyor. Akım içinde ayrı trafo gerekiyor... Piyasaya bir baktım da akım trafoları hem dandik ölçüm yapıyor hem de fiyatları cep yakıyor.  Hall sensörlerde de ölçüm sıkıntılıymış duyduğuma göre. En iyisi shunt kullanarak iş görmek dedim. Hem ucuz olsun, hemde adam gibi ölçüm yapsın. Bu MCU nun çoğu özelliği ATmega serisinde bile yok ve bu iş için ideal.

Aslında işimi ATtiny25 de görür ama ATtiny85'i USB - RS232 olarak da kullanabilirim belki diye düşünüyorum. Çok amaçlı bir chip, çok da güçlü. Bir kaç tane alayım dursun diyordum. Futurleci daha önceden biliyordum ama TR ye gönderim yaptığını bilmiyordum. USPS kullanıyor sanırım. Bu iyi oldu. Çok teşekkürler...