2 girişli 7segment devremde sorun

Başlatan yucelcem, 01 Kasım 2010, 17:59:15

yucelcem

nesi daha iyi olur onu merak ediyorum işte =)

justice_for_all

simdi senin devrendeki gibi yaptin diyelim butona bastin tamam +5 volt gitti peki basmayinca ne gitcek biliyomusun...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

yucelcem

dediğimi anlamıyosun bak şöyle yaptım

regülatörden çıkan + ucu porta.2'ye bağladım. porta.2'den bir kablo çıkarıp - ile arasına buton koydum, ve if şartlarınıda 0 yaptım. Yani senin dediğinden tek farkı + uç ile pin arasına direnç koymadım. butona bastığımda pic resetleniyor.

justice_for_all

iste direnc koymamin nedeni sen butona basinca + ve - ikisi ayni anda gitmesin die anladin mi akim kolay yolu seciyo ve + ile buton arasina direnc koyunca butona basinca - de direnc olmadigi icin eksi gider ama direnc olmazsa  ve eksi ayni anda gider bunla pici bile bozabilirsin...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

yucelcem

justice_for_all

yucelcem

justice_for_all

hic elinde direnc yokmu 10 k olmasi gerekmez illa 100 ohm bile olsa olur...

yucelcem

denedim çalıştı kardeşim bugün bana 3 yanlışımı gösterdin sağol

justice_for_all

rica ederim kardesim ne demek her zaman yardimci olurum ...

Kolay Gelsin...