PİC İLE BÖYLE BİR KLAVYE YAPILABİLİR Mİ ?? IR KLAVYE

Başlatan KIRIKDR, 02 Kasım 2010, 15:11:59

serdararikan

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 13 Kasım 2010, 18:11:57
serdar bey, wii mote IR Kalemi bir mouse gibi çalışıyor. çalışmaya başladamadan önce projede kullanılan bir programı (yukarda adresini verdiğim proje) yüklemek gerekiyor. bu program ilk etapta ekranın 4 köşesini belirletiyor ve bir kalite oranı veriyor.
bu 4 köşeyi görebilmesi için, eğer büyük bir yansı ekranı kullanıyorsanız wiimote u geriye yerleştirmeniz gerekiyor. buda ır kalemin yaydığı ışığı algılamasında problem oluyor. herdefasında bu ayarlamanın yapılması gerekiyor.

(altındaki yorumlar doğru)

hocam bugun wiimote elime geçti biraz deneme yapayım ayaküstü dedim ama sanki adamların kullandıkları IR led ile bizimki farklı.adamlarınki kamerada kırmızı görünüyor bizimki mavi-beyaz arası görünüyor.acaba siz nasıl bir IR led kullanıyorsunuz?

KIRIKDR

Hocam denemelerinizn sonuclarını merakla bekliyoruz burada bizimle paylaşırsanız seviniriz....:)

muhittin_kaplan

Ben Pek Menmun değilim. Yansının Küçük ve WiiMote un yakın olması gerekiyor.

serdararikan

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 18 Aralık 2010, 00:32:45
Ben Pek Menmun değilim. Yansının Küçük ve WiiMote un yakın olması gerekiyor.

ayrıca wiimotenin bluetooth unu açmak için 1+2 ye basmak gerektiğinden yukarda bi yere sabitlenmiyor.

muhittin_kaplan

o zaten bir problem.
hocam videoları seyretti isen projeyi yapan adam hep yanında biryerlerde tutuyor ve yansı 4m2 gibi bir alanda.