Okula PIC deney seti almam gerekiyor. Lütfen yardım ediniz.

Başlatan ertsen, 04 Kasım 2010, 12:16:40

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: ertsen - 04 Kasım 2010, 22:55:13
Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim.  tabiki bir öğretmen olarak devreyi öğrencilerime tasarlatıp kendi ürünlerini kullanmalarını sağlamayı çok isterim ancak meslek liselerinin içinde bulunduğu durumu dikkate aldığımda buna cesaret edemiyorum. geçen haftalarda yaptırdığım bir adaptör devresini bile öğrencilerin yarısından çoğu çalıştıramadı. haftada 2 saat mikrodenetleyici dersimiz var.bu sürede  hem ders işleyip ardından board üzerinde devre kurmaya imkan yok. en azından bir deney seti olursa daha verimli dersi işleyebileceğimi düşünüyorum. artık tavsiye ettiğiniz ürünleri inceleyip içinden birtanesini seçeceğim. 

4 yil teknik lise okudum az cok bilyiorum benim zamanimda 2007 mezunuyum daha iyiydi simdi gidip gördüügmde daha berbat hocam malesef meslek lisleeri merak oldugu icin degilde gidecek okulu yok bari bir seyler ögrensin diye aillerin ve cevrenin gönderdigi bir okul tabi aralarinda istisnalar da var hal böyle olunca durum ortada üzücü bir tablo ne yapalim avrupada adamlar fpga c++ u v.s meslek lisesinde ögrenirken biz ne durumdayiz öte yandan sizin yönteminizde tek board üzerinden gösterirsiniz cocougun meraki varsa zaten belli olur yuakrida bir ögretmenimizin verdiig linkteki boardan yaptirir merakli ögrencilere verirsiniz ben pic ögrenemye kendim meslek lisesi 1. sinif sonunda basladim diye bilirim tenefüslerde hocama gider bilgi alirdim hal böyle olunca boynuz kulagi gecti hocam bana gelip ya bu programi nasil yazacaz sordugu da olmusdur :) umarim yönteminiz basarili olur saygilarimla
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

cetinkaya

Alıntı Yapavrupada adamlar fpga c++ u v.s meslek lisesinde ögrenirken biz ne durumdayiz

Acikcasi bu dedigine katilmiyorum.Bende ilkögretimimi türkiyede okudum. 1999 dan beri Almanyadayim. Ben Türkiyede 4.sinifta inglizce ögrenirken bana burda inglizce dersi 5.sinifta verilmeye baslandi.Mathematik olarak gördüklerimi saymiyorum bile. Meslek liselerine gelince 2006 da Meslegime Ford fabrikasinda Elektronik otomasyon olarak basladim.Birgun tesadüfen forumun birisinde Pic i duydum ve ilgimi cekti ama bir Allah in kuluda ne meslek lisesinde nede Meslek yaptigim firmada Hocalarimdan hic kimse pic veya atmel lari bilmiyordu. Bunun icinde ne kdar zorluk cektigimi biliyorum. Cin, Rusya, Japonya Güney Kore,Hindistan gibi ülkelerde Ögrenim ve egitim cok zor derecelerde veriliyor. Onun icin Avrupa sifir kalir. Avrupada sadece torpil yok sadece sistemi Hitler oturtmus.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: rck8942 - 05 Kasım 2010, 01:45:40
Alıntı Yapavrupada adamlar fpga c++ u v.s meslek lisesinde ögrenirken biz ne durumdayiz

Acikcasi bu dedigine katilmiyorum.Bende ilkögretimimi türkiyede okudum. 1999 dan beri Almanyadayim. Ben Türkiyede 4.sinifta inglizce ögrenirken bana burda inglizce dersi 5.sinifta verilmeye baslandi.Mathematik olarak gördüklerimi saymiyorum bile. Meslek liselerine gelince 2006 da Meslegime Ford fabrikasinda Elektronik otomasyon olarak basladim.Birgun tesadüfen forumun birisinde Pic i duydum ve ilgimi cekti ama bir Allah in kuluda ne meslek lisesinde nede Meslek yaptigim firmada Hocalarimdan hic kimse pic veya atmel lari bilmiyordu. Bunun icinde ne kdar zorluk cektigimi biliyorum. Cin, Rusya, Japonya Güney Kore,Hindistan gibi ülkelerde Ögrenim ve egitim cok zor derecelerde veriliyor. Onun icin Avrupa sifir kalir. Avrupada sadece torpil yok sadece sistemi Hitler oturtmus.

selam ben senin kadar avrupa okullarinda tecrübem bilgim yok ama calisitigm firmada 2 cocuk meslek lisesinde ve gercekten saglam bilgiler ögreniorlar tabi lehre yaptigin firmayada bagli bizim firmada lehre yapanlar mesela epey sansli aslinda bir bakima haklisinda bizde meslek lisesine deger ve önem verilse egitimli bilgili hocalar olsa ( ögretmen üyelerimiz yanlis anlamasin) belkide elimize su dökemezler deidigm gibi belkide avrupada sirf lehre yaptigin firma iyiyse sende iyi olursun mesela su an berufsmatura yapan eleman c++ c vhdl orcad alegro 4 katli pcb asm bunlarin hepsini sadece calistigim firmadan ögrendi öte yandan bununla ayni okulu bitiren baska eleman baska yerde yapmis hic birini bilmiyor almanyada nasil islyior bilmiyorum burda 3 gün is yeri 2 gün okul oluyor Türkiyedeki gibi 
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

cetinkaya

Dedigin olay burdada var. Lehre (Ausbildung)yani meslek. Firmanin oynadigi kadar Meslek Bransinin da rolü cok büyük orda o dedigin kisilerin meslekleri hangi isim altinda geciyor ? Yaptigim yerden bir video eski gunlerimi hatirladim. Cok guzel zamanlarim gecti.
http://www.youtube.com/watch?v=W-c2T69lFko

teknikelektronikci

video güzelmis istanbullu eleman da hemen belli oluyor :D yoksa senmisin :P bahsettigim elemanlar elektroniker olarak geciyor matura berufslehre yapiyorlar yani 3+1 +1 lik kisim matura olup fachhochschullle(mühendislige) ye gecis icin sizdede sistem aynimi?

cetinkaya

Istanbul t-shirt lü olan ben değilim :D benim hocalarimdan yanliz burda iki sistem var ya direk 3.5 senelik elektronik otomasyon okuya biliyorsun bunuda derslerin iyi olursa yarim sene veya cok iyi olursa 1 sene kadar kisalta biliyorsun.
Diger bir bölüm ise yine ayni meslek ama bunun icin Abitur yada Fachabiturun olmasi gerekiyor ondanda 2 sene meslek haftada bir kere uni. toplam 5 sene suruyor ve direk mühendis olarak basliyorsun calismaya. Ben 1.ci olani yaptim niyetim bir uniye gitmek.

bu arada forumda baya gelisme var türkce klavyem olmadigi halde yumusak g yi taniyor :D

teknikelektronikci

aaa yumusak g yi dur bende deniyeyim bendede yok
neyse sistem biraz daha farkliymis burdan ama yapabilirsen üni yap derim ben de niyetim varda su an almanca seviyem B1 en az B2 yi bitirmem gerek bu arada baslik özel mesaj gibi oldu p.m den devam ederiz :D
yumusak g testi: degilim