CCS PIC C Compiler ile ilgili bir sorun!

Başlatan hate, 25 Kasım 2002, 03:09:43

hate

Herkeze mrb ,
Burdaki CCS in C compilerini indirip kurdum, versiyonu sanirim 0.94 tu,hershey gayet guzel gitti. Fakat ish
compile etmeye gelince nasil duzeltebilecegim konusunda hich bir fikrimin olmadigi bir sorun chikti.
Shudur ki compile ettigim kodu PIC e yukleyince
hich bir shekilde chalishmiyor. En ufak bir tepki bile vermiyor. Butun kodu #asm altinda giripte denedim
sonuch yine degishmedi. Programda bulabildigim butun ayarlari 16f84a ya ayarladim yine olmadi. Code hatasi
yuzunden desem hazir ornekler de ayni sonucu veriyor. Bashka bir belirti de hex dosyasini PIC e kaydederken bazi fuse lari yazamiyor yani ornegin Power Up timer i on olarak yaziyor ama off olarak yazarken hata veriyor. Ama MPASM la compile ettigim hex te boyle bir sorun yok ve takir takir chalishiyor. Sonuch olarak benim bu anlattiklarimdan vardigim nokta compiler in f84a ya gore hex olushturmadigi. Bana bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim. Shimdiden teshekkur ederim. Saygilarimla... :(

james

bende pic c kullanmaya başladım.ccsyi indirdim.derleme

yaptım.pic16f84e yükledim.dediğin hatalardan hiçbirini bende vermedi.program da çatır çatır çalıştı.
ayarlara bi daha bak

istersen
ARAMIYORUM , BULUYORUM

iceberg

Bende aynı sorunla

karşılastım.
#Fuse olayını iptal edip programmer'dan fuse'luycan olmuyosa mail at. Ben bu compilerden memnunum

(şimdilik :))

Erol YILMAZ

Ben de aynı seyleri yaptım. ama cok guzel calısıyor. hic bir problem vermedi. Hatta editoru baya hoş olmuş.

Analyzer

Pic wizardı kullanmanı tavs. ederim.Oradan ayarları yap fuse'lar geliyor zaten.Gelmeyen PROTECT var onu da istiyorsan h dosyasına elle ekleyiver.Bazı programmerlar config wordü yanlış görüyor.Elle düzeltmen gerekebilir.Bir de ccs hex dosyalarının arkasına hangi pic için yazıldığını hatırlatma satırı ekliyor. ";PIC16F84A" gibi.Bunu elle silmen gerekiyor.Kolay gelsin.
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

MEVLUT

Alıntı yapılan: "james"bende pic c kullanmaya başladım.ccsyi indirdim.derleme yaptım.pic16f84e yükledim.dediğin hatalardan hiçbirini bende vermedi.program da çatır çatır çalıştı.
ayarlara bi daha bak istersen

MERHABA.BENDE SİZİN KADAR BİLGİM OLMASADA PİCLE UĞRAŞIYOUM.MÜMKÜNSE BANA PİC C  Yİ İNDİREBİLECEĞİM VEYA ALABİLECEĞİM BİR SİTE VAR MI? YADA SİZ GÖNDEREBİLİR MİSİNİZ?ÇOK SEVİNİRİM..MEVLUT

burak6000

Herkez çok saçma cevap vermiş yeni sürümlerde bol bol hata veriyor :S

rf

Alıntı Yap
Herkese merhaba ,
Burdaki CCS in C compilerini indirip kurdum, versiyonu sanirim 0.94 ,herşey gayet guzel gitti. Fakat
derlemeye gelince nasil duzeltebilecegim konusunda hiç bir fikrimin olmadigi bir sorun çıktı.
şöyleki ki compile ettigim kodu PIC e yukleyince
hiç bir şekilde çalışmıyor. En ufak bir tepki bile vermiyor. Butun kodu #asm altinda giripte denedim
sonuch yine değişmedi. Programda bulabildigim butun ayarlari 16f84a ya ayarladim yine olmadi. Code hatasi
yuzunden desem hazir ornekler de ayni sonucu veriyor. Başka bir belirti de hex dosyasini PIC e kaydederken bazi fuse lari yazamiyor yani ornegin Power Up timer i on olarak yaziyor ama off olarak yazarken hata veriyor. Ama MPASM la compile ettigim hex te boyle bir sorun yok ve takir takir çalışıyor. Sonuç olarak benim bu anlattiklarimdan vardigim nokta compiler in f84a ya gore hex oluşturmadığı. Bana bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür  ederim. Saygilarimla... :(

Cevap yazmak isteyenler için yukarıdaki karalamayı türkçeye çevirdim.
Benim içimden hiç gelmiyor...

Saygılarımla.

KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

JKramer