SLM 5Vluk Röle

Başlatan DjKarakurt, 13 Kasım 2010, 22:20:00

DjKarakurt

Arkadaşlar 5 Vluk röle aldım fakat nasıl bağlayacam bu devreye

bunu gibi sağ da 2 pin solda 3 pin bunu resimli olarak anlatabilirmisiniz nasıl bağlayacağım bu devreye

justice_for_all

simdi arkadasim role 5 bacaklidir  genelde uclu bacaklarin kenarlarindaki bacaklar bobin uclaridir ama yine kontrol et uclu bacaklari olcu aletini direnc konumuna alip uclu bacaklara ikiser dokundur deger gordugun bacaklar bobin bacaklaridir..

bubacaklari D1 direncinin uclarina bagla yonu farketmez...

bide olcu aletini kisa devre konumuna al uclu bacaklardan ortadaki bacakla karsisindaki iki bacakda kisa devre olup olmadigini kontrol et kisa devre olan diilde olmayan bacagi devrede L kismina bagla...ortadaki ortak ucuda lambanin ucuna baglicaksin umarim alnatabilmisimdir...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

DjKarakurt

resim ile anlatabilirmisin kardeş bende gerilik mi var ne anlamadım yaw

justice_for_all

sen rolenin alttan gorunus resmini ekleyebilirsen bende o resim uzerinden anatirm sana ok...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

DjKarakurt

bu resim gibi bi tarafta 3 tane diğer tarafta 2 tane nasıl yaparım kardeş

justice_for_all

arkadasim roleye yandan bakinca sarili bobinin uclari hangi pinlere bagliysan o binler bobin uclaridir...ok

bitane ortak uc olmasi oda ortadaki olabilir bundan sonra isin olcu aletlik olcu aletini kisa devre konumuna alip ortak ucla diger uclari konrol et kisa devre olmayan uc L kismina baglanacak ortak ucda lambanin pinine ok...

DjKarakurt

röle bu değil pin sayısı aynı olduğundan koydum sağol yardımın için

justice_for_all

arkadasim bana elinde olan rolenin alttan fotosunu gonderirmisin yoksa nasil yardim edebilirim sana...

ayrica rolenin ici gorunuyomu...

DjKarakurt

içi görünmüyor dış rengi sarı diğer konuma yardımcı olabilirmisin

justice_for_all

maalesef bende proteus bilmiyorum...

stlg

ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.