Lütfen ödev yardımı..

Başlatan hotmetal, 25 Kasım 2010, 19:54:14

electronblue

Alıntı yapılan: malpaslan1979 - 25 Kasım 2010, 21:36:26
İyi ki de veriliyor o ödevler !!!  Yoksa öğrencilerin ( hele de meslek yüksekokullarındakiler ) kendi başlarına 2 direnci bir araya getirecekleri yok. Sonra da mezun olunca iş bulamıyoruz şu olmuyor bu olmuyor vs vs ...

İtalik ve bold stilde yazılan kısmı kesinlikle kabul etmiyorum.

Yüksekokulda şartlarınızın ne kadar elverişli olduğu konusunda bir bilgim yok fakat ele almak istediğim konu okul ya da kişinin geleceğiyle ilgili düşüncesi değil.

Ben de  MYO Endüstriyel Elektronik mezunuyum. MYO Endüstriyel Elektronik bölümlerinde ve ayrıca diğer bölümlerde okuyan bir çok arkadaşım var.

Okumuyor bu insanlar. Uğraşmıyorlar. Denemiyorlar. Evde ders çalışmıyorlar. Dolayısıyla hiçbirşey öğrenmiyorlar.Para sıkıntısı mı çekiyorlar ? Okumak isteyene her yer burs kaynıyor ! Döküman ihtiyaçları mı var ? İki tuş uzaklarında internet var ! Forumlarda datasheet gibi adamlar var. Türkiye'de malzeme mi bulamıyorlar ? O zaman bulabilecekleri malzemeyle uğraşsınlar ! Çok zorda kalınırsa yurt dışından istediklerini getirtebilirler.

Geçmişteki eğitimi ne olursa olsun tekniker ya da mühendis farketmez.  Bir işe girişiyorsan o işi ciddiye alacaksın. İşin gerektirdiği herşeyi yerine getireceksin.Bu anlayışı kavrayamamış mühendis de çok. Hatta onların teknikerlerden daha duyarlı olması gerekiyor böyle konulara.

Hocaların dersi nasıl anlattıkları , uğraşan , çalışan , bilgiye aç öğrenciler için hiç önemli olmuyor. Hatta derslere ilgi fazla olunca hocalar sorulan sorular karşısında mahçup düşmemek için oturup gece gündüz ders çalışıyorlar.Her bölüme böyle bir iki öğrenci lazım  :D

Biliyorum çünkü hepsine tanık oldum bunların.

Ülkemizde teknikere değer veriliyor. İşini yapabilene her yerde ekmek var. Bilinçlenmiyoruz bilinçlendirilmiyoruz. Belirttiğiniz gibi sistem de gittikçe bozuluyor.

stlg

Bu odevi al o hocaya ver, hatta o okulun tum hocalarını bir araya getir yapamayacaktır ,genelleme yapmak istemem ama ,buradaki asıl amac ogrenciye bu odevleri vermek ,bir yerlerde yaptırtmak ,sonrada bu yapılan işlerden hocanın birseyler ogrenmesi , yada kariyer yapabilmesi asıl mesele bu
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

justice_for_all

@hotmetal sana bi ileti gonderdim bakarmisin...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay