Elektronik kimlik kartı

Başlatan nicksiz88, 30 Aralık 2010, 23:52:08

nicksiz88

Arkdaşlar öncelikle sorumu dogru yerdemi  soruyorum bilmiyorum ama inşallah yardım edecek arkdaşlarımız çıkar.Ben bi elektronik sistemle kimlik kartı çıkarmak istiyorum mesela bi fabrikanın girişinde kişinin ne zaman girip ne zaman çıktıgını yemek hane sırasında hangi yemekleri yeyip molalara kaç saatte bir çıktıgı sisteme girecegim yani kişiyi kontrol altına alabilecegim bi sistem biraz saçma yemek hane filan ama geliştirmek için benim için bi örnekti daha farklı şekillerdede kullanıla bilir.Kredi kartı sistemi ama nasıl olacak bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim
Her şeyin bi fiyatı, her insanın bi değeri vardır. Fiyatı olmayan eşyaya çöp, Değeri olmayan insana; "giderken kapıyı ört" denir

ArGeMaNiA

Bu tarz sistemlerde RFID kart kullanılıyor.

Sistemi analiz etmek için PDKS(personel devam takip kontrol), yemekhane vb. programları inceleyebilirsiniz.

Adamların hela hakkı bile sınırlı.İlk duyduğumda çok şaşırmıştım.
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

nicksiz88

Çok teşekkür ederim.Bana bu konuda devre örnegi veyada çalışma  prensipleri hakkında bilgi verebilecek biri varmı ?
Her şeyin bi fiyatı, her insanın bi değeri vardır. Fiyatı olmayan eşyaya çöp, Değeri olmayan insana; "giderken kapıyı ört" denir