delphi7 ile pıc18f4550 usb veri aktarımı yardım

Başlatan MCansız, 19 Ocak 2011, 22:32:11

MCansız

arkadaşlar  PIC18F4550 kullanarak usb veri aktarımı yapacam (FT232  ile  çevirici olamayacak) internetten çok araştırdım ama pc programını delphi olanı bulamadım bulduklarımında linklerinde hata var yaptığım devrede pic basic kullandım pic e  direk veri gönderiyorum led ler yanıyor ama pic ten veri alamıyorum delphi  ile bu uygulama hakkında bilgiye ihtiyacım var bu konuda bilgili arkadaşlarlardan yardım istiyorum PIC18f4550 usb veri aktarımını delphi ile yapılan bir örnek paylaşabilirmisiniz.

MCansız

bunu incelemiştim ama benim kodlara benzemiyo  ben  picbasic in içinde bulunan easyhıd usb wizar ile kodları oluşturdum buna benzer olursa işimi görür ilgin için saol

erkan06

Ne mutlu Türküm diyene!

t2

Projenin bazı detaylarını öğrenebilir miyiz, bildiğimiz bir şeyse duruma göre belki yardımcı olabiliriz. Hid deyip geçmeyin, incelikleri var. Bu bir ödev projesi midir? led yakıp söndürmek gibi basit bir işlem mi? yoksa çok sayıda hid aygıtı aynı pcye bağlanacak endüstriyel işler yapılacak  kapsamlı bir işlem, multi threadded sample needed?

MCansız

bu benim dönem ödevim (endüstriyel olarak değil) devrede 8 tane led var onları yakıp söndürecem ki bunu yapabildim ama pic ten veriyi bir türlü alamadım devremde ayrıca adc olacak 1 tane örnek olsun diye 5 voltu adc ile ölçüp pc ye göncerecem ve birtanede lcd ekran koyup pc de yazdıklarım lcd ekranda görüntülenecek olay bundan ibaret fakat ben mchıd.dll konusunda pek fazla bilgiye sahip değilim ilginiz için saolun