Ultrasonik Sensörün Bir Bacağı ile Dıştaki Metal Kılıf Lehimlenmeli mi?

Başlatan b_cavus, 10 Şubat 2011, 01:14:28

b_cavus

Metal kılıflı ultrasonik alıcı ve vericilerde bir bacak plastikle gövdeden yalıtılmış. Diğer bacakta ise böyle bir yalıtım yok. Sensörü bir elinizle bacaklarından, bir elinizle metal kılıftan tutar ve hafiçe iki elinizi zıt yönde çevirirseniz plastikle yalıtılmamış olan bacak metal gövdeye değiyor. Sorum şu;
Yalıtılmamış bu bacakla Metal kılıfı birbirine lehimlemeli miyim, yoksa hiçbir müdahalede bulunmadan olduğu gibi kullanmalı mıyım? Lehimlersem ne olur lehimlemezsem ne olur. Hazır olarak aldığım bir devrede metal kılıf ve yalıtılmamış bacağı lehimli gördüm. Fabarikasyon bir lehim değildi bu. Sonradan yapıldığı bariz belli.(lehim çok iyi değil ve reçine hala üzerinde idi.) Cevaplarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

XX_CİHAN_XX

Bahsettiğin yalıtılmamış uç zaten metal kılıf ile (birbirine lehimlemesende) birleşiyorlar. Ölçü aleti ile bakarakta bunu teyit edebilirsin. Buna rağmen metal kılıfa bu ucu lehimlemek sensörün şasesini biraz daha kuvvetlendirmeni sağlayabilir. Bu bağlantıyı yapıp yapmaman devren düzgünse çalışmasını çok fazla etkilemeyecektir.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.