FYS-3911CS 7 segment led display yardım.

Başlatan salim ALTIN, 28 Şubat 2011, 23:13:17

salim ALTIN

Merhaba.
FYS-3911CS 7 segment led display ihtiyacım var. Foryard üretiyormuş. 80 adet kadar çok acil toplamda da 1K adet kadar lazım.
http://www.foryard.cn/products/White-display/FYS-3911CDW.pdf
çinden çok hızlı kim getirir. Hızlı malzeme temin eden varmı.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

salim ALTIN

Merhaba.
RS component te var görünüyor. 1 Sterlinin üzerinde fiyat var.  100 Adet Benim için uygun fiyat şu anda.
Bunu yazmak istedim çünki aradığımız illa ölü fiyat değil. Elinde olupta -" bende var ama tanesi 2 lira "  diyende haklı. Olsa eyvallah der alırım.
İktisatta "fayda " diye bir kavram var...
100 Display nedeni ile kaybım 2000 lira.
oysa 1K adedi 370 lira civarı ama 6-8 hafta teslim süresi.

İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

fatihkuzucu

Fabrikası 20k altında satıs yapmıyor. Muadili ürün bakın.
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

Mucit23

Arkadaşlar konuyla alakasız ama bişey sormak istiyorum. Bu birimlerde "k" ne anlama geliyor. (1k, 5k, ..., 20k)

fatihkuzucu

Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

Mucit23

bmutlu

Özdisana baktınız mı ? Bu firmanın bazı displeylerini satıyorladı.

salim ALTIN

Merhaba.
Özdisanda da yok. megasan, keşif, karizma.......
Son zamanlarda sık görülmeye başladı "malzeme yokluğu".
İşler mi açıldı, -ki o zaman daha fazla malzeme girişi olurdu-, yoksa iyice daralıyormuyuz. Led ve aydınlatmadan daha hareketli sektör yok galiba.

salim ALTIN

Merhaba.
0.4 İnc , 10mm Common Cathode 10-A,9-B,8-C,7-Dp,6-Cathode, 5-D, 4-E, 3-G, 2-F, 1 Cathode  olan;

HDSP-F153B- Avago marka
LA 401VN  -Rhom marka
LTS-4302WC-J - Liteon marka
LTS-4302KR-01J - Liteon marka

Bunlarıda kullanabilirim. 100 Adete kadar acil lazım.

X-Fi

yani türkiyede hiçbir malzemecide 7 segment display yok mu yoksa sizin istediğiniz mi çok extrem bişey.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

salim ALTIN

Merhaba.
7 segment display yok değil. ortak katot ve ortak ayakları 1-6 olan model yok.  Ortak ayakları 3-8 olan yatık mal olduğu için rengi sararmıştan bol var.
Seri üretim yapanlar yavaş yavaş fark ediyor. Toptancılarla da görüşüyoruz konuyu. Ama çeşitli kalemler "YOK" yazıyor. bir arkadaşım buzer ve varistör bekliyor. 1K - 10 K arası. bir beş adet değil.
Role konusu keza öyle. Fiyatlar 2 katına çıkmış durumda. Yok, yok çekiyorlar. 8 Hafta sonraki teslimata kapora verdik.0.98 lik roleyi 1.98 den aldık.
Toptancılar tahsilat yapamama ve uzun vadeli çekler nedeni ile mal temini yapamama sorunundan bahsettiler. Dier yandan uzak doğudaki temsilcisine  talep gönderip oradan mal ne zaman teslim edilecek ise alınan tarihi o zaman bize verebileceğini söylüyor. Yani sorun sanırım oradada malzeme bulamama.
Bu arada Digikey satış rekoru kırarak amerikan ekonomisini toparlarsa şaşmayın. 1,81 Usd fiyat ile mecburen tek dijit display alacağız...

Dier yandan 90 Amper 75 Volt mosfet 0.70 dolar miktarlı alımda türkiye maliyetim. Çinden alış fiyatı 12 Dolar olan bir cihazda mos olarak yanlız 18 Adet var üzerinde...

Buyrun dünya gerçeklerine, buyrun rekabete....