18F97J60 + hangi TFT ya da dokunmatik ekran

Başlatan lanndegeth, 02 Mart 2011, 11:31:17

lanndegeth

Tüm arkadaşlara selamlar, şimdiye kadar projemde 18F97J60 işlemcimle beraber 4x20 LCD kullanıyordum. Ancak artık daha renkli bir displayle çalışmam gerekli. Bunun için ne önerirsiniz. Bu konuda tamamen bilgisizim. Hangi marka model TFT displayi ya da dokunmatik ekranı kullanmamı tavsiye edersiniz. Bir de anladığım kadarıyla bunları süren entegreler var, bunlar hakkında da önerileriniz varsa merak ediyorum. Bu arada C18 derleyicisi ile C dili kullanıyorum. İyi çalışmalar.

pcb

Pic le çalıştığına göre uyum sağlaman zor olmayacaktır. microchip in sitesinde bir pic serisi ile TFT dokunmatik ekran görmüşdüm, microchip kodlarını vermiş kiti de mevcut.
Bir bak istersen

Nedenler

Eğer uzunca bir zamanın varsa bu konularda acemilik çekiyorsan birazda grafik lcd lerle falan uğraş istiyorsan. Ama direk TFT ile uğraşacağım diyorsan ve istanbuldaysan tahtakeleye bir git orada bir Yıldız han var telekomun oralarda orası full çin malı telefon parçaları satar orada birçok çeşit var. TFT8K1465 8K1231 bu modelleri alabilirsin. Bu konuda en çok sıkıntı pinoutları bulmak ve sürücüsünü bilmek. Bu ekranlar için bilgiler bende mevcut veririm sana. ILI9325 diye bir driver kullanıyorlar driver ekranın üstünde ekstradan almıyorsun.

Bu işi gerçekten yapacaksan iki saatini ayır şu konuyu; www.picproje.org/index.php/topic,27569.new.html#new tamamen oku.