240x128 grafik lcd pin bağlantıları

Başlatan eem_alper, 05 Mart 2011, 18:15:35

eem_alper

winstar WG240128E marka bir glcd ve buna uyumlu 4.8" bir dokunmatik panel satın aldım. link:   http://www.winstar.com.tw/products_detail_ov.php?lang=tr&ProID=74
http://www.elektrovadi.com/DOKUNMATIK-PANEL-48-inc-240128,PR-594.html   
(GLCD RA6963 kontrol entegreli demesine rağmen aldığımda T6963c yazıyordu.) kimi datasheet de 1 nolu pin FG; kimisinde 1 nolu pin Vee diyor.. bunlar nsl bağlanıyo??   
Ayrıca Pot u  nsl bağlayacağımı da çözemedim.  (proteus da pot un orta bacağını Vo a, bi ucu Vee ye diğer ucu +5V yapsam da çalışıyo...   yine orta bacağını Vo a, bi ucu Vee ye, diğer ucu toprağa baglasamda calısıyo...  Pot u hiç bağlamasam da çalışıyo...)   Anlamadım gitti :S :S      ben bunları board üzerinde denerken bağlantılarım nsl olacak??? touch paneli yapıştırdım glcd ustune. glcd de kutu çizdirip o bölgeye dokunmayla ilgili bir uygulamam var...   Ama glcd de hiçbişey göremiyorum.              biraz fazla soru sordum kusura bakmayın..     lütfen yardımlarınızı bekliyorum.. 

teşekkürler.saygılar...

aslan_korhan

Verdiğin linkte bacak bağlantıları var. Ayrıca dikkat edersen pot'un nasıl bağlanacağını da göstermiş.
Proteus'ta Pot'u bağlamasında çalışır.

Bende Geçen 240x128'lik Touchpad bir GLCD aldım. Onun da 1 nolu pini Vee.
Ayrıca Touchpad'i Proteus'ta nasıl Simule edeceksin? Ben böyle bir modül bulamadım kütüphanesinde.
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

eem_alper

Alıntı yapılan: aslan_korhan - 05 Mart 2011, 21:42:33
Verdiğin linkte bacak bağlantıları var. Ayrıca dikkat edersen pot'un nasıl bağlanacağını da göstermiş.
Proteus'ta Pot'u bağlamasında çalışır.

Bende Geçen 240x128'lik Touchpad bir GLCD aldım. Onun da 1 nolu pini Vee.
Ayrıca Touchpad'i Proteus'ta nasıl Simule edeceksin? Ben böyle bir modül bulamadım kütüphanesinde.

yanıtınız için sağolun aslan_korhan..   proteus da dokunmatik modülü için ben de kütüphane bulamadım...(belki gözümden kacmıs olabilir ama internette de bulamadım :S)     artık onu deneyeceğiz bence..    ancak dokunmatik olayını geçtim, daha glcd yi calıstıramadım henüzz..  sizinkinin modeli ve ekran kontrol entegresi nedir ?? board üzerinde falan calıstırırsanız  msj atabilir misiniz?? saygılar...

aslan_korhan

Modeli ABG240128N15 Kontrollörü ise T6963 muadili miş.
Touchpad olayını Proteus için bulamadığımdan daha deneme yapmadım.
Kütüphanede ve net'te gerçekten yok...

drmp

arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam proteusta dokunmatik çalışan santranç oyunu vardı   yada ben öyle hatırlıyorum neyse sabah eve gidince bakayım

aslan_korhan

Var ama biliğimiz 4 uçlu olandan değil...

tarkan789

Sayın eem_alper,
Bu lcd'den bana da bir adet lazım.Nereden satın aldıgınızı sorabilirmiyim;
saygılarımla...