Frekans sensörü

Başlatan canyılmaz, 16 Mart 2011, 21:11:55

canyılmaz

Merhaba arkadaşlar,
Bu sene bitirme projesi aldm ve nerden başlayacağımı bilmiyorum.
Projem şöyle;
Input sinyal alabilen,bunu analiz edebilen,önceki gelen frekansları farkedebilcek ve bunlar sonunda led ışıklarını yakacak bir devre tasarlamam gerekiyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim

canyılmaz

Belli bir frekans aralığını ölçmek istiyorum.Daha projeye yeni başladığım için kaç kanal okuma yapılcağını bilmiyorum.
Tam emin değilim ama sanırım 4 adet led şeridi kullansam yeterli olur gibi.
Bu projeye neyi araştırarak başlamam gerekiyor?
Bir arkadaşım bu işi band pass filterla yapabilcegimi söledi,bu konuda bi fikriniz varmı?

Klein

Konuyu dağıtmak istemiyorum , ama söylemeden de geçemedim!
LCD göstergedeki barlar çok hoş olmuş. Hatta hayran oldum diyebilirim. Daha önce hiç görmemiştim. Bunu nasıl yaptığınızı da merak etmedim değil doğrusu.

omereliusuk

Alıntı yapılan: Klein - 16 Mart 2011, 23:45:50
LCD göstergedeki barlar çok hoş olmuş. Hatta hayran oldum diyebilirim. Daha önce hiç görmemiştim. Bunu nasıl yaptığınızı da merak etmedim değil doğrusu.
FXDEV bu ondan herşey beklenir !sürekli takipçisiyim...

lcd'nin kendine ait boş yerleri var onları istediğin gibi dolduruyorsun... onları da istedğini zaman kullanıyorsun...

Maxim

Alıntı yapılan: Klein - 16 Mart 2011, 23:45:50

hocam bakın
https://www.picproje.org/index.php/topic,32261.0.html

Klein

karakter belleğini  zaman zaman Türkçe karakterler için kullandım. Ama böyle kullanmak hiç aklıma gelmemişti. Şık uygulamalar.

canyılmaz

FxDev in yolladığı çok yardımcı oldu gerçekten çok teşekkür ederim.Bende aynı şekilde LCD de frekanslara göre barları görmek amacındayım.
Ama ben biraz daha farklı kurucam devreyi.
Örneğin birkaç tane band pass filtreyi bir decodere bağlayıp onuda PIC e bağlamak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirm ve nasıl bir Decoder kullanmam gerekiyor?