değişik entegreler kataloğu

Başlatan tufican, 17 Mart 2011, 01:12:14

tufican

merhaba arkadaşlar basit düşünüyorum şuanda
mesela bi röle gurubu kullanıcam ne yaparım bunun için bi entegre ararım tık diye uln serisi karşıma çıkar

yada bi keypad sürecegim tık hemen 74 serisi entegre çıkar googledan

peki benim istediğim şu. bu yardımcı entegrelerinin hepsinin bi açıklamasının yazdıgı bi kitap pdf yada katalog varmı diyeyimki
aa bu entegre ne güzelmiş ya ben bununla bi devre yapayım diyebilsem mesela anlatabildimmi derdimi ustalar ??

ne ilaç önerirsiniz saygılar..
insanın gerçekten isteyipte yapamıcağı bişey oldugunu düşünmüyorum

Mucit23

Ne demek istediğini anlamadım ama her enteğrenin mutlaka bir datasheedi olur. Oradada neyin nesidir, ne işe yarar hepsi yazar.

Maxim

öyle bir katalog var, transistorler entegreler herşey var, cd veya kitap halinde
hatta forumda linki falan var, verilmişti ismi aklıma gelmiyor, sarı renkli dış kabı vardır.

ama artık kimsenin pek ihtiyacı olmuyor ona sanırım
google var, yaz gelsin yaz gelsin detaylar

tufican

:)) bahsettigin katalog ben lisedeyken bc237 isterdim adam yok ama dur onun görevini yapan başka bi transistor vereyim sana kataloga bakıp derdi ordan verirdi :D hiç unutmam gördüğüm ilk elektronik hakkındaki dökümandır :D

teşekkürler mesela direnç.net sitesinde her entegre var ama altına mesela yazsalar ne güzel olurdu her entegrenin amacını 1 satır bile olsa

Maxim

evet o ve o katalog hala var, tabiki güncellenmiş haliyle

http://www.eca.de/index.php?newlang=eng

tufican

OMG! sunu birisi koysada indirsek ya sevaba girse hemide türkçe :)
yada para birleştirelim ortak verelim sipariş D: orjinalinide pic proje.com a armagan ederiz:D

asıl benim ilgimi 2006 ttl cmos serisi çekti

t2

Geçmiş senelerde bu cdleri çok indirdik. crack peşinde koştuk.  ama neredeyse  hiç kullanmadık boşuna zahmet etmeyin. CD zaten başlı başına çöptür.. Bu adamlar çağın dışında kalmış. siteye üyelik gibi bir düzene geçmeleri gerekir. para basarlar. gericilik işte. yeni gördim including  free online demiş. adam cdyi turşu  mu yapacak. ups parası dünya tutar. aptallık.

tufican

aynen ya haklısın dedigin gibi bi sisteme geçseler on numara para kırarlar simdikinden daha iyi olur
alkış!!

tufican

http://www.ecadata.de/searchnew/

şu linke bakın derim gayet güzel  cmos serisi hepsi var