Güç Kaynağı Tasarlayalım

Başlatan FxDev, 27 Mart 2011, 21:42:08

ErsinErce

Çalışman güzel olmuş Fırat , vizelerle işler yüzünden biraz geride kaldım malesef
şema da yalnız bir şey dikkatimi çekti LM2576 çıkışındaki schotky diyotun yerinde bir yanlışlık var galiba?

POWER

TB6BKG

H@S@N

satılık STM32F4-Discovery kit...

hatmeto

@FxDev verdiği link çalışıyor. 8)

PCB nin çizimlerini autoroute ile yaptırdım. Üzerinde biraz çalışmam gerekli. @FxDev hocam .hex dosyasını bitirince yayınlar. bizde yararlanırız. :D

Tüm hepsi bitince yayınlarım.

Kolay gelsin... ;)

(@fxDev hocam Şemada belirtilen C-GRID-70543 olan eleman nedir. PCB de Klemens gibi çıkıyor da... :( :o)
Bir admin ataasözü derki: "biliyorsan paylaş mod yapsınlar. bilmiyorsan sus banlamasınlar"

mert3162

bende proteus 7.4 var ve versiyon uyuşmazlığı veriyor proteusun daha yeni versiyonu elinde olan bi zahmet upload edebilirmi ?

Yada projenin 7.4 için uyumlu bir dosyasını alabilirmiyim.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

Maxim

Alıntı yapılan: mert3162 - 03 Mayıs 2011, 12:43:45
bende proteus 7.4 var ve versiyon uyuşmazlığı veriyor proteusun daha yeni versiyonu elinde olan bi zahmet upload edebilirmi ?

Yada projenin 7.4 için uyumlu bir dosyasını alabilirmiyim.

https://www.picproje.org/index.php/topic,28474.75.html

thenorthstar

Merhaba Arkadaşlar.
Projede kartı iki katlı düşündüm, alt kat opamplar ve akım okuma, üst kat işlemci ve lcd 232 falan, Altkat çizimi tamam, üst katta az kaldı inşallah, lcd yide flex kablo ile kutu ön panele taşırız diye onada soket koydum inşallah bi sıkıntı olmaz. 3D görüntüsünü yapamadım malesef.

emrah

fırat hocam devre baskı çizimi hakkında bazı bilgier yazmıssınızda aklıma takılan bir  soru var onu sormak istedim.

gnd plate çizimi boş kalan yerleri doldurmak degilmi ve bunuda gnd ye baglamak?  bunu yaparken halkalar oluşmamalı demissiniz, tam olarak burayıda anlamadım ? 

emrah

açıklama için teşekkürler fakat tam anlayamadım, bu konu çizim yapan arkadaşlar için önemli bir konu. bunalmıs nickli hocamızın ayrıntılı açıklama yapmasını isterim, çok işe yarayacaktır bu konu.  göresl olması anlama kolaylıgı saglayacaktır. hangi devrelerde bu olaya cok daha dikkat etmeliyiz ? bunlardan bahsedilirse iyi olur.   saygılar.

z

PCB cizim islerinin uzmani Fatihkuzucu'dur. Ben sadece bir baska baslik altinda  PCB ciziminde neye ne kadar dikkat etmeliyize deginiyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

fatihkuzucu

Kristalin nasıl konulabilecegine dair yazdıgım cümleyi eleştirecek kadar bildiginize göre, benden çok daha iyisinizdir diye düşünüyorum.
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

mustafa_cmbz

Sanıyorum herkes aynı anda güç kaynağı yapmak için harekete geçmiş gibi buna bende dahilim.....

fırat hocam bende daha 1-2 hafta öncesine kadar güç kaynağı için bikaç malzeme toparladım.eksiklerimde var onları bekliyorum.Akım sensörü ve mavi ışıklandırmalı dokunmatik glcd gibi.

hocam pic olarak neden daha kasmıcak gibi bir işlemci kullanmıyorsunuz.18f8770-18f8722 adc olarak ta işinizi görecektir yanlış hatırlamıyorsam 16x10bit adc si mevcut

* ben ekstradan güç kaynağına 24v'luk kalem havya ve onun ısı kontrolünü de ilave  etmeyi düşünüyorum.aynı pic ile işleyip glcd de değerleri görmeyi planlıyorum.

ds1307 ile saat - lm35 ısı sensörü (iç ısısı) - dış ısıyıda ölçmeyi düşünüyorum onun içinde lm35 kullanabilirim.(Adc bol ve kullanımı da kolay geliyor bana :D )

benim elimdeki malzemelerde bunlar hocam.

aslında bu konuyu görüyorsa alaylı hocamın da bişiler yazmasını isterim :)

Mucit23

Hocam yük çeken yolların ayrıca üzerinden lehim kaplansa daha iyi olmazmı. 10-15 amper baya fazla Yolların epeyce kalın olması gerek. Her ihtimale karşı uygun amperde bi cam sigortada eklense iyi olurdu