havadan TEMAS ile elektrik.

Başlatan serdarünal, 08 Nisan 2011, 10:28:04

serdarünal

bu, havadan elektirik temas olayı bulmuşlar yani kabloya gerek yokmuş güya. geniş bilğim olsun istiyorum bileniniz varmı?
imzam yok..

Tagli

Zamanında Tesla'nın bunu başarmış olduğu söyleniyordu...
Gökçe Tağlıoğlu

serdarünal

tam bir buluş olmamış sanırım tesla ilgilenmiş fakat neticeye ulaşamamış.
bunlar o çağda akla hayale gelmiyecek işler olduğundan ismi deli bilim adamı olmuş yani baskı altında çalışmalarına devam etmiş sürekli engellenmiş
imzam yok..

mufitsozen

Alıntı yapılan: serdarünal - 08 Nisan 2011, 10:28:04
bu, havadan elektirik temas olayı bulmuşlar yani kabloya gerek yokmuş güya. geniş bilğim olsun istiyorum bileniniz varmı?

Biz buna turkcede "Radyo" diyoruz :-)

Saka bir yana hem RF enerjisini cok minik oranlarda biriktirerek enenrji saglayan cihazla var (Wifi energy harvesting microwatts seviyesinde enerji biriktirebiliyorlar : http://www.powercastco.com/ ve  microdalga frekanslarinda kisitli miktarlarda enerji nakli mumkundur, ama verimlilik %1 bile değil simdilik ve mesafelerde cok kisa.) Fakat bunlar cok kisitli bir kullanim alani disina cikamadilar, ve ticari urunler yapmak icin kurulan sirketler ve urunlerde maalesef basarili olamadilar.

MIT'deki bu konu ile ilgili lab ve konu ile ilgili bilgi: http://www.mit.edu/~soljacic/wireless_power.html (60W lambayi iki metreden yakabildiler, lab ortaminda)

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

serdarünal

teşekkür ediyorum ama bunlara baktım elde edilecek bir sonuç yok elimde sabit bilgiler kanıtlat olsun istiyorum mikrodalga dediniz aklıma  yattı elektrik dalgalarıyla doğru prensipde çalışıyor bunun gibi yapılmış bir deney icat istiyorum tekrar tşk ederim
imzam yok..

serdarünal

benim kasteddiğim düşük bir volt olsada  havadan besleyici yani 24V luk bir gerilim sağlanıyormu havadan temas ile.
imzam yok..

kardes

Bu kardeş daha ilginç bir çalışma etmiş.

LukeSkywalker

Abicim siz neden bahsediyorsunuz ya? Adamlar bu teknolojiyi çoktan hayata geçirdiler bile. Artık cep telefonları kablosuz şarj oluyor, diş fırçaları kablosuz şarj oluyor, Uzaktan kumandalı uçakları bile havada olduğu süre boyunca kablosuz olarak şarj edebiliyorlar.

kardes

Alıntı yapılan: maytere - 08 Nisan 2011, 23:30:45
Abicim siz neden bahsediyorsunuz ya? Adamlar bu teknolojiyi çoktan hayata geçirdiler bile. Artık cep telefonları kablosuz şarj oluyor, diş fırçaları kablosuz şarj oluyor, Uzaktan kumandalı uçakları bile havada olduğu süre boyunca kablosuz olarak şarj edebiliyorlar.

maytere kardeş örnek video var mı uçakların kablosuz güçlendirilmesi hakkında?

LukeSkywalker

OG

HAARP Hakkında başka bir forumda yazdıklarım,

Alıntı YapDeneyinde 40Km uzaklıkta bir yerde 200 ampülü yakabilmişti.
Peki bu enerjiyi aktarırken aradaki canlılar ne olmuş? Hiç etkilenmemişler mi?

Bizim Uplink anteninin önünden (yaklaşık 100W çıkış gücü) geçen kuşlar morarıp düşüyordu.

Alıntı Yapçıkış gücü ise resmi kaynaklarda 3.6 Gigawatt olarak belirtilmesine karşılık 10 Gigawatt'a çıkarılabileceği açıklanmaktadır.
Merkezin 1 saat boyunca çalıştırılması durumunda Hiroşima atılan atom bombası kadar enerji ortaya çıkaracağı hesaplanmıştır.
Hiroşima'da 15 kiloton (veya yanlış hatırlıyorsam düzeltin) gibi TNT ye karşılık gelen enerji açığa çıkmıştı.

1gr TNT'den elde edilen enerji 4184 joule derler.
Bu da 62.760.000.000 joule eder.
Yada 62.760 MW saniye,
Yada 17,43 MWsaat.
Yada 0,01743 gigawatsaat.

3.6 Gigawatt Bunun 206 katı.
Bu güçte RF enerji nasıl üretilir, Keban gibi devasa sistem 50Hz de 134MW üretebilirken.

Bu RF enerjiyi üretmek için %70 verimle dönüşüm yapsalar 4.68GW elektrik enerjisine ihtiyaç duyarlar. Atom santralleri kurup besleseler iyisi için 2GW üretir derler.

Hadi üretti diyelim. Bu kadar enerjiyi aynı oranda işe çevirmek istersen ancak anten yerine kör yük kullanmak gerekir. Antene çıkınca herşey değişir.

Anten başına düşen güç 3,6 / 48 = 75MW RF
Bu anten ile mi?

Yada Enerjinin aktarım yönü, mesafesi vs.
RF, mesafenin karesi ile ters orantılı olarak kaybolur.

Vs, vs.

Zarar verebilecek birşeyler yapabilirler, bu hayal değil, ama kamuoyu işi büyütüp şehir efsanesi haline getirmeyi de pek seviyor sanıyorum. Videolar da öyle, belgesel gibi verilerle konuşarak öğretici bir şey yapacaklarına, action film tanıtımı gibi birşeyler yapıyorlar.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

z

1800 lu yillarda uzak mesafedeki bir lamba kablosuz yakilabiliyordu. Nedendir bilmem yuksek voltaj denince sadece Tesla aniliyor. Halbuki Alman Heinrich Daniel Ruhmkorff bu islerle ugrasirken daha Nichola Tesla dogmamisti bile.

http://en.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Ruhmkorff
http://en.wikipedia.org/wiki/Ruhmkorff_coil

Bu tarihlerde uzaktan lamba yakma isleminde enerji nakli yapilmiyor sadece on-off sinyalinin on kismi basariliyordu. Yani lamba uzaktan yakilabiliyor fakat sondurulemiyordu.
Bunun icin de radyo dalgasi kullaniliyordu. 

Alman Heinrich Rudolf Hertz radyo dalgalari ile ugrasmistir.

http://en.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Hertz
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

wishbone

bildiğim kadarıyla bazı frekanslarda hava yada atmosfer iletken özellik gösteriyor...sıradışı bir durum

picmanya

Philadelphia Deneyinin burada anlatılanlarla bir alakası varmı?
Burda yapılmak istenenler yada yapıldığı idda edilenler bu deneyde benzer şekilde aynen yapılmış.
Hatta günümüzde ufo ların dünya dışından geldiğini söyleyenler ve inananlar
2.Dünya savaşı sırasında çizilen ve Alman arşivlerinde bulunan 50 metre çaplı ufo tarzı uçakların teknik çizimlerinin olduğunu pek bilmezler.Almanlar bu makinelerden o zaman yapamamışlar ama projenin birileri tarafından devam ettirilmediği ne malum.
bu tür nesneler kesin var bir sürü videoları var çünkü hemde baya hızlı uçup yer değiştiriyorlar radarda bir görünüp birdaha görünmedikleri anında ortaya çıkıp kaybolduklarıda söyleniyor.
herkes her yaptığını her ortamda söyleyip anlatmak zorunda mı ki
her kes Türk değilki bu kurala uyulsun.

wishbone

arkadaşlar havadan elektrik elde etme konusu ile ilgili olarak ahid sandığını araştırın derim (ark of covenant)....benim çözebildiğm kadarıyla çöldeki statik elektrik yüklü atmosferi bi şekilde enerjiye çeviren bir aygıt..bir kolektör