havadan TEMAS ile elektrik.

Başlatan serdarünal, 08 Nisan 2011, 10:28:04

serdarünal

belli bir alıcı verici arasında etkileşim parazitler yani radyasyon yaratabilir diye düşünüyorum
imzam yok..

bymcfreak

Alıntı yapılan: wishbone - 09 Nisan 2011, 20:28:50
bildiğim kadarıyla bazı frekanslarda hava yada atmosfer iletken özellik gösteriyor...sıradışı bir durum

dediğin çok doğru. üniversitede bu konuyla ilgili araştırma yapmıştım. atmosferin iyonosfer tabakası belli bir frekans aralığında (ELF bandında) gelen sinyallere ayna özelliği gösteriyor ki teslanın çok uzakta ki lambaları yakması da bu olaydan ibarettir.
daha detaylı bilgi alabilmek için HAARP projesi ile detaylı araştırmaya girebilirsiniz.

serdarünal

AYNA GÖREVİMİ? BİRAZ AÇARMISIN
imzam yok..

bymcfreak

Alıntı yapılan: serdarünal - 04 Mayıs 2011, 16:34:06
AYNA GÖREVİMİ? BİRAZ AÇARMISIN

ayna derken yansıtmayı kastediyorum. dediğim frekanslarda güçlendirilmiş sinyaller iyonosfer tabakasına belli bir açı (bu açı güce bağlı tam hesabı nasıl yapılır bilemiyorum) ile yönlendirildiği zaman yansıma gerçekleştiği tesla tarafından kanıtlanmış. yaptığım araştırma ile ilgili döküman bulabilirsem paylaşmaya çalışırım.

mufitsozen

Alıntı yapılan: bymcfreak - 04 Mayıs 2011, 16:23:31
bildiğim kadarıyla bazı frekanslarda hava yada atmosfer iletken özellik gösteriyor...sıradışı bir durum

dediğin çok doğru. üniversitede bu konuyla ilgili araştırma yapmıştım. atmosferin iyonosfer tabakası belli bir frekans aralığında (ELF bandında) gelen sinyallere ayna özelliği gösteriyor ki teslanın çok uzakta ki lambaları yakması da bu olaydan ibarettir.
daha detaylı bilgi alabilmek için HAARP projesi ile detaylı araştırmaya girebilirsiniz.

Sayin bymcfreak haddim olmayarak birsey sormak istiyorum. Ben yanlis hatirlamiyorsam ELF=Extremely low frequency demek vede 0-300hz arasi icin kullanilir.

Bu durumda DC elektrik ayna gibi yansimami yapiyor? ben 220V ACyi dogrultup 5cm ile 1m metre arasi olcmeler yaptim hicbirsey olmadi?

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

serdarünal

Alıntı yapılan: mufitsozen - 04 Mayıs 2011, 16:58:59
Alıntı yapılan: bymcfreak - 04 Mayıs 2011, 16:23:31

Sayin bymcfreak haddim olmayarak birsey sormak istiyorum. Ben yanlis hatirlamiyorsam ELF=Extremely low frequency demek vede 0-300hz arasi icin kullanilir.

Bu durumda DC elektrik ayna gibi yansimami yapiyor? ben 220V ACyi dogrultup 5cm ile 1m metre arasi olcmeler yaptim hicbirsey olmadi?
bende onu diyorum yani deney le olan bişey değil teorik olarak kanıtlanmışta olabilir ben elde tutulucak somut bilgi istiyorum
imzam yok..

bymcfreak

İlk denemesinde, vericideki güç jeneratörünü yaktı. Fakat tamir ederek 26 mil uzağa, gücü telsiz ile iletebilinceye dek deneylerine devam etti. O uzaklıkta, toplam 10 kWattlık 200 tane akkor ampulü yakmayı başardı. Daha sonra, ki patentleriyle meşhur olan Fritz Lowenstın, Tesla nın yardımcısı iken bu gösterişli başarıya şahit oldu.

tam metni;
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=3338.0;wap2

ve ayrıca;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: picmanya - 09 Nisan 2011, 20:31:09
Philadelphia Deneyinin burada anlatılanlarla bir alakası varmı?
Burda yapılmak istenenler yada yapıldığı idda edilenler bu deneyde benzer şekilde aynen yapılmış.
Hatta günümüzde ufo ların dünya dışından geldiğini söyleyenler ve inananlar
2.Dünya savaşı sırasında çizilen ve Alman arşivlerinde bulunan 50 metre çaplı ufo tarzı uçakların teknik çizimlerinin olduğunu pek bilmezler.Almanlar bu makinelerden o zaman yapamamışlar ama projenin birileri tarafından devam ettirilmediği ne malum.
bu tür nesneler kesin var bir sürü videoları var çünkü hemde baya hızlı uçup yer değiştiriyorlar radarda bir görünüp birdaha görünmedikleri anında ortaya çıkıp kaybolduklarıda söyleniyor.
herkes her yaptığını her ortamda söyleyip anlatmak zorunda mı ki
her kes Türk değilki bu kurala uyulsun.
Yıldırımlar ile ilgili bir belgeselde bahsettiğiniz ufo gibi görünen yıldırım toplarından bahsediliyordu. Hatta bunu yapay olarak laboratuvarda bile yaptı adam. Harika bir olay.
bahsettiğim belgeseli bu linkten indirebilirsiniz: http://www.sinegame.com/national-geographic/4387-national-geographic-bilimin-ta-kendisi-yildirim-carpmasi-dvbrip-turkce-dublaj.html
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Kabil ATICI

Bu tür bir işlemi kendiniz de yapabilirsiniz. Yakınlarda radyo vericileri varsa eski radyolarda kullanılan anten tipi (yani uçları yalıtılmış gerilmiş kablo ve orta noktasından radyo sinyalleri için bağlantı alınmış)  bağlantı uçlarına bir lamba takılırsa  lamba ışık vermektedir.
(not Antenin boyutu  vericini dalga boyuna uygun)
ambar7

taneryilmaz

arkadaşlar konuyla biraz ilğisi olduğunu düşündüğüm güzel bir video çok farklı bilğiler

SpeedyX

Video tamamen saçmalık ve yanlış bilgi dolu, ayrıca adnan oktarcı mısınız?

mcan

Her garip şeyi de nedense tesla yapmış :)

SpeedyX

Alıntı yapılan: mcan - 29 Ekim 2011, 22:04:34
Her garip şeyi de nedense tesla yapmış :)
Tesla o kule için elektriği niagara şelalesinden alıyordu ve granit iletken falan değildir, adnan oktar saçmalıkları...
Ayrıca neden her komplo teorisinin veya yalan bilginin içine tesla koyarlar anlamıyorum.