pic ile visual basic nasıl kullanılır

Başlatan secretagent, 25 Nisan 2011, 19:52:52

secretagent

arkadaşlar picile visual basic kullanabilmek için vb de neleri bilmek gerekli yardımcı olabilcek arkadaşlar varmı picde yazdığımız programları vb ile görsel şekilde görebilmek ve müdahale edebilmek için vb de ileri düzey bilgiye sahip olmak gereklimidir eğer değilse hangi komutları daha çok bilmek gereklidir bu konuda deneyimli arkadaşlar açıklayabilirlermi veya bir kitap ve kaynak önerirlerse çok iyi olur saygılarımla....

vitruvius

Bende C#'ta seri port iletişim için 1 aydır İstanbul'da gezmedik kitapçı bırakmadım ama hiçbir kitapta seri port iletişim anlatılmıyor malesef. İnternette googlelarsanız ,özellikle İngilizce olarak, anlatan siteler yada örnekler bulabilirsiniz. Basit bir arayüz programı yazacaksanız ileri düzeyde bilmenize gerek yok.

kudretuzuner

Merhaba
VB.Net 2008 express edition kullanmaktayım.VB ile PIC'e kod yollayıp kontrol etmek için VB forma bir serialport
ilave ediniz.serialport open ile açınız,serialport write ile datanızı yazınız serial portunuzu kapatınız.Tabii dir ki PIC tarafında da yazılımınızın bu dataları alabilecek bir yazılımınızın olması gerekir.Bu konuda ben," PIC programlama Orhan Altınbaşak" adlı kaynaktan çok yararlandım.
Amatör

vitruvius

Alıntı yapılan: kudretuzuner - 25 Nisan 2011, 20:04:46
Merhaba
VB.Net 2008 express edition kullanmaktayım.VB ile PIC'e kod yollayıp kontrol etmek için VB forma bir serialport
ilave ediniz.serialport open ile açınız,serialport write ile datanızı yazınız serial portunuzu kapatınız.Tabii dir ki PIC tarafında da yazılımınızın bu dataları alabilecek bir yazılımınızın olması gerekir.Bu konuda ben," PIC programlama Orhan Altınbaşak" adlı kaynaktan çok yararlandım.

Bahsettiğiniz kitabın bir linkini verebilir misiniz? Orhan Altınbaşak'a ait PIC Programlama içeren birkaç kitap var da.. Teşekkürler.

kudretuzuner

Amatör