yüksek amper çeken motor sürcü arıyorum.tavsiyeniz varmı?

Başlatan optimum, 28 Nisan 2011, 11:32:11

optimum

daha önceden çizgi izlyen projelerimde l293d entegresini kullandım mini sumolarda ise l298 kullandım.daha güçlü bir sumo yapmak için daha yüksek akım çeken bir motor sürücü entegresi lazım öneriniz var mı arkadaşlar?

Mucit23

Bunlardan dajha güçlüleri varmı bilmiyorum ama Siz kendiniz yapsanız daha iyi olacak. Kendiniz kendi motorunun çektiği akıma göre bi H köprüsü kurun.

ete

LMD18200 sürücü entegresi piyasada bulunabiliyor ve 3000 ma akıma dayanabilecek güçtedir.
Daha güçlüleride var anacak bizde bulunmuyor. Mesela  SA60 entegresi 10A köprü entegresidir.
Bulabilen varsa banada haber versin.
3 AMperden fazlası için kendin bir H-Köprü oluşturabilirsin. Her ne kadar bir çok kişi tarafından çok sorunlu bir iş olarak nitelendirilsede kurallarına uyarak iyi bir köprü devresi oluşturmak mümkündür. Bu iş içinde piyasada bulunabilen HIP4081 H-Köprü sürücüsünü kullanarak mosfet transistörlerini sürersen pek sorun yaşamayacağını düşünüyorum. Gerken detay data sheetinde verilmiştir.

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

optimum

sa60 gibi türkiyede bulamadığımız malzemeleri yurt dışından söylüyoruz genelde amerika filan...ama lmd18200 için h-bridge deniyeceğim.teşekkür ederim teknik bilgileriniz için.