Picbasic ile bu uygulama nasıl yapılır ?

Başlatan crimsonland, 09 Mayıs 2011, 13:10:31

crimsonland

Merhaba yıllar önce pic ile uğraşmış sonradan hamlamış biri olarak yapmak istediğim bi programın yapılabilirliği hakkında uzman arkadaşlara danışmak istedim.

5 tane çıkışı kontrol etmek ve ardına röleler bağlamak istiyoruz.
1 veya 0 olma sürelerini tanımlayacağız.
Fakat bu tanımlamayı programcı değil son kullanıcı display üzerinden yapacak.

Misal sallama bir örnek;
1. çıkış her gün saat 06 da 1 olsun saat 08 de sıfır olsun
2. çıkış her gün saat 22 de 1 olsun saat 06 da sıfır olsun
gibi..

fakat bunları kullanıcı kendi tanımlayacak ve istediği zaman değiştirebilecek.
Mesela 2. çıkışın 1 olma saatini 22 den 21 e çekebilecek.

yapılabiliritesi var mıdır var ise bi çıkış noktası verebilirseniz çok sevinirim.
bir ödev değildir tamamen hobi amaçlı evimdeki cihazları kotrol edeceğim.
teşekkürler.

crimsonland

başlangıç için aradığım buydu, tuş takımı yerine buton kullanmak zekice ve basit, eprom hakkında pek bilgim yok ama araştıracağım.
çok teşekkürler.

subram

merhabalar bu devreyi akvaryum için mi kullanacaksınız?
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

crimsonland

burak1000

ben bunu gayet iyi bir şekilde yaptım hatta bugün son rotüşlarını bitirdim bazı nedenlerden dolayı paylaşamıyorum ancak tahminimce bu haziran başı bir sorun çıkmaz ise hex kodlarını sizin ile paylaşırım :D iyigünler

crimsonland

mükemmel bir haber =)
akvaryumumda 4 tane dalga motoru ve armatür içerisinde 3 ayrı ışık bloğu var,
bunların yanında çeşitli fanlar
yok ısıtıcı yok soğutucu toplamda 14 tane manuel anahtarım var ve hepsini takip etmek tam bir işkence. merakla bekliyorum hocam.

burak1000

Alıntı yapılan: crimsonland - 11 Mayıs 2011, 14:42:24
mükemmel bir haber =)
akvaryumumda 4 tane dalga motoru ve armatür içerisinde 3 ayrı ışık bloğu var,
bunların yanında çeşitli fanlar
yok ısıtıcı yok soğutucu toplamda 14 tane manuel anahtarım var ve hepsini takip etmek tam bir işkence. merakla bekliyorum hocam.
:S sanırım birden çok çıkışınız var lambalar fanlar vs. benim yazılımım sadece tek bir çıkışı var ancak o zmana kadar ben onun çıkışlarını çoklarım :D haziran yaklaşmadan bu konuya bir hatırlatma mesajı atarsanız hem unutmamış olurum ;)

crimsonland

hiç sorun değil hocam itina ile hatırlatacağım :)
bellek organizasyonu ve bağlantıları hakkında bilgim olsa ben de biyerden başlardım ama malesef henüz amatörüm :)