18F2550 PORTC.4 PORTC.5 dijital yapma yardım

Başlatan frederic, 18 Mayıs 2011, 23:44:40

frederic

Arkadaşlar bu iki pini nasıl dijital hale getirebilirim acaba,yardım ederseniz sevinirim.

Maxim

datasheete usb bölümüne bak, sanırım UCON registerından usb kapatılıyor, o zaman o pinlerde digital oluyordur

VFR

C4 ve C5 pinleri usb için kullanılıyor. Ve sadece digital input olabiliyor.

Maxim

frederic

Teşekkür ederim yardımlarınız için,bana çıkış olarak lazımdı ama olmuyormu meğerse.

VFR

Aynı şey benim başıma gelmişti, çıkış olarak kullanmak için tasarlamıştım devreyi. Sonra çalışmadı tabi. Datasheetine baktım sonra bir de ne göreyim sadece digital input yazıyor :) Mecburen devreye bir operasyon yaparak başka pinlere aldım, sorun çözülmüş oldu.

Tagli

Ben de aynı yanılgıya düştüm yakın zamanda. Datasheet'teki bacak şekilleri yanılttı beni çünkü bu bacaklarda iki yönlü ok gözüküyor. Ama örneğin MCLR bacağı olan RE3'teki ok sadece cihaza doğru şekilde, böylece sadece giriş olduğu bir bakışta anlaşılabiliyor. Sanırım o iki bacak USB bağlantısında görevliyken iki yönde de çalışabildikleri için okları iki yönlü yapmışlar...
Gökçe Tağlıoğlu

mustafa_cmbz

Eski konuyu canlandıracak gibi olduk ama benimce başıma aynı şey geldi paylaşım dedim..

Evet aynı şey benimde başıma geldi ilk başt 18f252 ile denemeler yaptığımda devre çalışıyordu elimde 18f2550 olduğu için isisteki şemayı değiştirip kodu da değiştirdim fakat lcd portc'ye bağlı olmasına rağmen (usb pinleri ) lcd isis ortamında çalışıyor görüntü basıyordu fakat realde çalışmıyordu.

Sonrada burayı okuyunca pcb üzerinde yolları değiştirerek denediğimde lcd yi çalıştırdım..isis fena yanıltıyor insanı. aklınızda bulunsun.

iyi çalışmalar