Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Proton için türkçe kaynak?

Başlatan devkartal, 26 Mayıs 2011, 00:51:47

devkartal

tum arkadaşlara selamlar,

Konu burasımı bilmiyorum ama doğru durust bir proton ile ilgili turkçe kaynak bulamadım   kitap ta yok  infogate bir kitabi var fakat nasildir bilmiyorum(en kısa surde satın alacağim)

proton ile ilgili neden kısıtlı bir bilgi var? ayrıca  hangi derleyiciyi kullanmak doğru microcode studio mu? abi  hangi dil de cod yazacağız ? C ile mi? assambly ile mi? yaw bir hex. dosyası oluşturcağiz varya gobeğimiz catlıyor .Bir iste yapamaz oldum bu işe bi giriyorun ayni internette  kaybolmak gibi bir sey ...

en cok kullanılan  derleyici  hangisidir?
en cok kullanılan  yazılım hangisidir PIC için digerlerine  hiç girmek istemiyorum iyicene piclerden kopacağım
proton ile yazılmış code nasil MCS cevirebilirim veya varmı boyle bir durum?

biri bize bu işin en doğrusunu bir yazar sa  mutlu ve bahtiyar olacağim

simdiden ilgilenen arkdaşlara
Teşekkur ederim

Maxim

başlık değişti ve konu taşındı

bir kere derleyici kıyaslamaları hakkında forumda zillion tane mevzu var
önce onları okuyunuz
tekrar tekrar aynı şeyleri konuşmanın anlamı yok
gizli saklı birşey değilki bu
eğer ne yapacağınızı bilmiyorsanız demekki yeterli bilginiz yok, bu da = az okumuşsunuz demektir.

Ama türkçe değilki okuyayım ??
zaten hata burada başlıyor
türkçe olmasını beklerseniz çoktan geri kaldınız demektir
hemen hayal aleminden kurtulup "ingilizce" öğrenmeye bakın.
bu sizin için derleyici seçiminden çok çok daha önemlidir.
ingilizce yoksa ancak bir yere kadar ilerlersin bunu artık herkesin bilmesi şart.

Maxim

ayrıca bana ne illa türkçede türkçe diyorsanız
yanlışım yoksa en çok türkçe açıklamaları olan dil picbasic`tir ,
o da sayın ETE abimizin sayesinde.

Maxim

son olarak yukarıdaki yazım ile ilgili bir açıklama yapayım, hep aynı şey oluyor .

zannediliyorki çok kızgınım , sinirliyim ve öyle yazmışım ?

hayır kardeşim
forumlarda yapılan en büyük hata bu
bir yazı yazarken mutlaka o anki ruh halimi yansıtacak gülen adam veya bir surat mı koymam lazım ?
sürekli, karşındakinin kızgın ve sinirli olduğunu değil bir kerede "normal" olduğunu düşünseniz ?

normal normal yazıyorum işte
siz arkadaşınla bir yerde oturup "normal bir şekilde" konuşurken sürekli kahkahalarmı atıyorsunuz ?
ahahaha ahaha diyerek sandalyedenmi düşüyorsunuz? o zamanmı karşınızdaki sizin kızgın olmadığınızı anlıyor ?

muhittin_kaplan

Tamamda maxim neden kızıyorsun ki ? Anladık Normal olarak yazdın önceki iki mesajını