Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

ds1302 saat ve takvim

Başlatan dyonizos, 02 Haziran 2011, 11:45:51

dyonizos

merhabalar,
DS1302 ile saat ve takvim yapılabiliyor ve çokta rahat kodlarla çalışıyor. Buna kolaylıkla alarm da eklenebiliyor. Şu gün şu saatte çalabilecek şekilde.
DS1302 den gelen bilgileri basit bir IF sorgusu ile kontrol ettirerek alarm çalıştırabiliyorsunuz.
Benim sorum şu.
DS1302 ile periyodik olarak bir çıkışı HIGH yapabilir miyim. Mesela benim vereceğim bir süre ile (örn 10dk veya 1saat 2 dk) bu aralıklarla bir çıkışı high yapabilmenin bir yolu varmıdır.
yani ben 10 dk dediğimde her 10 dk da bir x çıkışını high yapacak.

teşekkürler

CLR

Alıntı yapılan: dyonizos - 02 Haziran 2011, 11:45:51
merhabalar,
DS1302 ile saat ve takvim yapılabiliyor ve çokta rahat kodlarla çalışıyor. Buna kolaylıkla alarm da eklenebiliyor. Şu gün şu saatte çalabilecek şekilde.
DS1302 den gelen bilgileri basit bir IF sorgusu ile kontrol ettirerek alarm çalıştırabiliyorsunuz.
Benim sorum şu.
DS1302 ile periyodik olarak bir çıkışı HIGH yapabilir miyim. Mesela benim vereceğim bir süre ile (örn 10dk veya 1saat 2 dk) bu aralıklarla bir çıkışı high yapabilmenin bir yolu varmıdır.
yani ben 10 dk dediğimde her 10 dk da bir x çıkışını high yapacak.

teşekkürler

Hayır, ds1302 yapamaz, ds1337 kullanırsan 2 tane alarm çıkışı kullanabilirsin, sadece istediğin saat, dk, sn, gün vs. için alarm kurabilirsin.
Knowledge and Experience are Power

fahri-

Yazılımına bunu ekleyebilirsin. 2 süre arasındaki farkı ölçerek.

Meric Işıkçı

peki arkadaşlar ds1337 bulunabiliyormu?

mc_307

bu ds1302 ile mesela 30 gün sonrası için alarm kurulabilir mi? bunu nasıl yapabiliriz?

mehmet

Alarmı başlattığınız andaki zaman ayrıntılı
olarak kaydedilir. Alarm zamanı ile
kaydedilen zaman devamlı kontrol edilir.
Eşitlenince alarm aktif olur. 
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr