Osilaskopta Data Storage Özelliği??

Başlatan gambit1244, 09 Haziran 2011, 09:54:48

gambit1244

selam arkadaslar dijital 25 mhz bi osilaskop almayı planlıyorum (2025c) benim bunu almaktaki amacım seri portla haberleşen (10400 baud ile) cihazları ve can bus ile haberleşen cihazların takibini yapmak data storage ozelligi osilaskopun sitesinde max 1m yazıyor max bir dakika minute demekmi bu ve kaydedilen dosya ne şekilde gorunuyor txt gibi yada resim gibi bir dosya verebiliyormu bunlar yani bir dakikalık kayıdı nereden izliyip kaydediyoruz cihazın usb girişi var şimdiden yardımcı olan abilerime teşekkür ederim. link te atıyorum ihtiyacı olan varsa fiyatı uygun geldi bana 390 dolar
http://www.egerate.com/25-Mhz-Osiloskop.aspx
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

berke_42

fiyat  ucuz degil piyasada daha ucuza  bulunabilir;)
''Yelkeni olmayan gemiye rüzgar da yardım edemez.''

SiVRiSiNEK

bende var okadar uzun süre kayıt yapmaz

dediğin takip işlerini pc ile yapsan daha rahat olur bence

gambit1244

arkadaslar şoyle bir sorum var çalıştıgım iş yerinde 500 000 baud ile haberleşen bir sistem var tx ve rx olarak patron bunun osilaskop ile izlenemedigini soyledi ama bence izlenmesi lazım zoom yapılamıyormuş sanırım paketler çok karışık geliyormuş ve bunu büyütüp tek tek bir sıfırlara bakılamıyormuş bu konuda fikri olan varmı sizce 25 mhz data storage ozellikli bi osilaskop bu işi yapamazmı yapamassa ne yapabilir saygılar.
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

mufitsozen

Alıntı yapılan: gambit1244 - 10 Haziran 2011, 13:12:40
arkadaslar şoyle bir sorum var çalıştıgım iş yerinde 500 000 baud ile haberleşen bir sistem var tx ve rx olarak patron bunun osilaskop ile izlenemedigini soyledi ama bence izlenmesi lazım zoom yapılamıyormuş sanırım paketler çok karışık geliyormuş ve bunu büyütüp tek tek bir sıfırlara bakılamıyormuş bu konuda fikri olan varmı sizce 25 mhz data storage ozellikli bi osilaskop bu işi yapamazmı yapamassa ne yapabilir saygılar.

Eger haberlesme digital ise en uygunu bir "logic analyzer" olacaktir. Bunlarin oldukca ucuz olan usb ile PCye baglananlari oldugu  gibi senin verdigin ornekteki gibi yavas olan (nispeten) logic analyzerlari PCnin parallel portuna bagli bir kablo ve kucuk bir programla kendinde yapabilirsin. Eger seviyeler TTL degil ise CD4049/50 gibi bir entegre ile logic seviyesini TTL'e cevirebilirsin. PC parallel portuna direk baglamak yerine arada sokete takili bir buffer kullaniran yanlisliklardan dolayi PC parallel portunu yakmaya karsi birazda olsa koruyabilirsin. Asagidaki linkteki uygulamaya bakiver:

http://jwasys.home.xs4all.nl/old/diy2.html

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

z

PC, paralel portu yazılımla örnekleyerek bu işi yapmaya kalktığında OSun tasklarla ilgili zaman paylaşımından dolayı veri kaybı olmayacakmı?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com