Usb hid bootloader 18f4550

Başlatan bybik, 14 Haziran 2011, 21:08:10

bybik

Uzun süredir microchipin usb hid bootloaderini kullanıyordum.Bugüne kadar yazdığım birçok kod bootloaderda sorun çıkarmadı ve çalıştı.
Derlerdiğim her programa ise aşağıdaki minik kodu ekliyordum.Ancak yeni farkettimki  eklediğim kod hatalı.

Yeni yazdığım bir programı brennerda yüklediğimde çalışıyor,ama bootloaderla yüklediğimde hata veriyor.
Acaba bootloader için siz hangi kodu kullanıyorsunuz.

#build (reset=0x1008,interrupt=0x1018)
#org 0x0000,0x0FFF {}

RcALTIN

bende geçenlerde farkettim, her bootloader için org ile alan rezerve etmeye gerek yok. mesela tiny bootloader için bu gerekli, ds30loader için gereksiz hatta yanlış çünkü program hafızası alanındaki o bölgeye birtakım veriler yazılıyor ve bu kısım bootloader üzerine denk gelirse sorun teşkil eder. sizde loader programının verdiği hata %90 bunla alakalı bir üzerine yazma durumudur.(bahsettiğiniz bootloaderi daha önce kullanmadım)
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

bybik

Bu ayarları internette bayağı aradım ve buldum.Aynı değerler microchipin kılavuzundada yazıyor.Ama nedense hatalı.
Bootloader kullanan arkadaşlar dikkatli olsun.bu hata yüzünden çok zaman kaybedebilirler.

ehliseyf

Bende bu kodu kullanıyorum fakat şu zamana kadar bir sıkıntı ile karşılaşmadım.herhangi bir çalışmama durumu olmadı.Microchip in bootloader ını kullanıyorum.Device  tanıması vs hepsi mükemmel olarak çalışıyor.Kodu tam olarak programın neresinden itibaren kullanıyorsunuz.
Code'm mu oturturum !

bybik

#include <18F4550.h>
#device adc=10
#fuses HSPLL,USBDIV,PLL5,CPUDIV1,VREGEN,NOWDT,NOPROTECT,NOLVP,NODEBUG
#build (reset=0x1008,interrupt=0x1018)
#org 0x0000,0x0FFF {}

En başında kullanıyorum.
Zatem bendede bugüne kadar sıkıntı çıkarmadı ama programın boyutu biraz büyüyünce program çok saçma çalışmaya başlıyor..Brenner ile yüklersem sorun olmuyor.
İsterseniz sizde birkaç deneme yapın.