RS485 haberleşmede GND'ler birbirine bağlanmalı mı?

Başlatan fahri-, 05 Temmuz 2011, 11:14:39

fahri-

RS485 ile haberleşen modüllerin bağlantılarında A ve B uçlarının yanında GND uçlarını da bağlamak gerekir mi? Bununla ilgili farklı uygulamalar var. Hangisi daha sağlıklıdır. Tecrübeli arkadaşlar ne tavsiye ederler?

z

Cihazların Gndleri  arasında voltaj farkı varsa Gnd iletkeni ile birbirine bağlanması gerekir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

jimraynor

ikiside pil ile çalışıyorsa durum nasıl olmalı?

fahri-

Okan AKÇA

bazı uygulamalarda 100r ile baglantılar yapılıyor ancak yinede baglamamanı tavsiye ederim. bütür uygulamaları cok denedim ancak bir fark göremedim.rs 485 bilinmesi gereken iki kablonun birbirine sarmal olması lazım

Murat Mert

Alıntı yapılan: cyclone - 05 Temmuz 2011, 14:05:50
bazı uygulamalarda 100r ile baglantılar yapılıyor ancak yinede baglamamanı tavsiye ederim. bütür uygulamaları cok denedim ancak bir fark göremedim.rs 485 bilinmesi gereken iki kablonun birbirine sarmal olması lazım

S.A.
PLC ve diğer haberleşmeli çalışan hiç bir cihazda 485 kablolarının gnd leri birbirine bağlı değildir metrelerce de haberleşmede sorun olmuyor. Şimdiye kadar çalıştığım cihazlarada gördüğüme göre bence gerek yok. Kolay gelsin.
mert07

Ruges

diferansiyel fark ile haberleşme yapıldığından GND lerin ortak olmasına gerek yok. Sonuşta A veB uçlarının potansiyel farkına göre haberleşme gerçekleştiriliyor. GND yi referans olarak almıyor..