Sharp gp2y0d810z0f mesafe sensörü

Başlatan fryrmnd, 18 Temmuz 2011, 22:44:59

fryrmnd

Sağol @jackal183 hocam.Artık dediğiniz gibi bir analog temin edip deneyelim.Benmi kendi içinde hesaplasın diye bir ön koşulum yok yani sadece belki kendi içinde daha doğru mu hesaplar ki diye düşündüm.

jackal183

hesaplama yöntemi olarak sana tavisyem exceli kullanman, datasheette verilen grafikteki değerleri excele girersen excel sana bu grafiğin3. 4. dereceden bir fonksiyonunu çıkaracaktır ve bu da çok hassas ve kaliteli bir ölçüm yapabilmen anlamına gelir

fryrmnd

Ah @jackal183 hocam excel i bir bilsem  :(. Bu dediğiniz excel de formül yazma denen iş galiba yanılıyormuyum.Eğer öyle ise uygun bir şekilde anlatan kaynak varmı acaba.Tam olarak ne diye arasam veya google da?

jackal183

daha önce araştırmış yapmıştım elimde örneği de var, üzerine tıklayınca chart tools açılıyor, "chart tools" diye ya da " grafiğin fonksiyonunu çıkarma" diye bir araştırmaya çalış olmazsa pmden mailini yaz bana, yarın oluşturduğum excel dosyasını sana göndereyim sen onun üzerinde değişiklik yap istediğin fonksiyonu elde et, bak şurda da biraz anlatmış http://math.sduhsd.net/MathX/Excel/ExcelFunctionGraphing.pdf

fryrmnd

Sağol @Çevrimdışı jackal183  hocam.Uğraşayım olmucak gibi gelirse sana dönerim.

oooben

merhabalar bu bahsettiğiniz sensör min -max ne kadar mesafe ölçebilir acaba
ve ne hassasiyette ölçüm yapabilir. datasheete baktım ama malesef anlamakta bi maharet ee tabii ingilizce miz de biraz yetersiz
biraz açıklarsanız hocam
teşekürler..