pic basic de hangi picler programlanabilir?

Başlatan emrah, 24 Temmuz 2011, 16:40:56

emrah

mrb,

arkadaslar sorum biraz garip gelebilir fakat bilmedigim şeyler var.

pic basicte en iyi programlayabilecegim pic hangisidir? en cok kullanılan, en cok hızlı, program hafızası fazla olan pic nedir? 

microcode programında 18F serisinden baska göremiyorum. 32F, 24F  gibi seriler hangi derleyicide programlanır ? bu işlemciler basit olmaksızın pic basic te programlanabilirmi?

bir sorum daha olacak;

ATMEL için hangi derleyiciler kullanılır? bu işlemci için C dili şartmıdır, picbasicte programlanabilirmi?

beni aydınlatacak arkadaslara şimdiden teşekkürler.....

fryrmnd

güzel soru. Ben de pek bilimiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam 24 ve 32 le pic basic ile programlanamıyor diye okumuştum. Programlama hızı mcu ya göre değişirmi? Sanımıyorum ama emin de değilim tabii

emrah

programlama hızı değil. mcu çalısma hızı

fryrmnd

hocam pic basic in programlayabileceği en hızlı mcu galiba 18 serileridir.

emrah

microcode derleyicisinde 18F ten sonrası yok zatn bende öyle tahmi ediyorum.  proton picbasic e göre gelişmiş gibi. protondada aynımıdır ki

fryrmnd

vallaha ben de daha proton veya başka bir derleyiciye geçemedim  :'(  uğraştığım birkaç şeyi halledersem geçeceğim inşallah. proton daha iyi diyolar ama sanırım kod yazıpta avantajlarını veya dezavantajlarını kendin görmedikçe bu soru analamsız kalıcak gibi

emrah

rree