Pic'ler manyetik alandan etkilenir mi?

Başlatan optimum, 25 Temmuz 2011, 23:04:21

optimum

Devrede pic manyetik alanda kalıcak acaba bu problem oluşturur mu?

Sepiroth

hem de ne bicim:) PCB'nin EMI/EMC kurallarina uygun cok iyi bir sekilde yapilip, duracagi kutunun shieldlenmesi vs. gibi onlemler alman gerekir.
Either you feel it, or not...

vebsel

geçenlerde bir sürücü ile uğraştık igbt leri patlamıştı . içinde pic vardı cıhazı tamir edip yerine taktık sahibi yine patlamasından korktuğu için cıhazı sürekli kontrol etmek ve sıcaklıkları ölçmek için cıhazın kapağını açık bıraktı cıhaz habire kitlenmeye başladı .

optimum

re3ii

microişlemcinin uzantısı ıp olursa daha iyi olur endüstriyel sistemler icin kullanılıyor. 7.5kw motorun yanında boardlı bir şekilde hic bir önlem olmadan çalışıyor:)

Okan AKÇA

yüksek frekanslı bir vericinin icerisinde calışmadıgı müttetce kesinlikle bir sorun olmaz ancak pic programlama işi ile okadar cok kişi ilgilenmee başladıki elektronik altyapısı olmayanlar bile bu işi yapmaya başladı sonuc picler prazitten etkileniyor,sapııtyor.

re3ii

tabiki mcu programlamak icin hardware kısmını iyi bilmeniz gerekiyor, geçenlerde sunimerik 611d onarıyorum dedim ki bunun yanında pic ne yapacak , hic bir sorunla karşılasmadım.

fatihkuzucu

Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

Gökhan BEKEN

Hocam deneyin görün derim. Faraday kafesi boşuna üretilmemiş zaten. Gerekirse kafeslersiniz.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.