dijital çerçeve ekranını sürmek

Başlatan seçili, 03 Ağustos 2011, 19:29:29

seçili

arkadaşlar dijital çerçeve ekranını pıc ile sürebilirmiyiz renkli lcd uygulamalarını nasıl yapabiliriz normal siyah beyaz glcd ile uygulamalar yapabiliyorum elimde dijital çerçeve ekranı var bununla nasıl yapabiliriz  ve görüş ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

fahri-

Burak B

Ekranın Üstünde ne yazıyor ?
Ekran kaç inch?
Çerçevenin ana işlemcisi nedir ?

Bu sorulara cevap yaz. Sonrada ekranın bir fotosunu koy. Sonra bakalım sürülebilirmi diye tamam.

Diğer yandan renkli LCD uygulamaları için en basit ve yaygın örnek nokia 6100 LCD sidir. Nette ufak bir arama ile tonla örnek bulabilirsin. Burada da bazı arkadaşlarımız çin ekranları ile örnekler vermişti.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

seçili

ekran 7 inç herhangi bir işlemci yok sade ekran var  22 klımens var birde ayreten florasan ışık için vdd vss girişi var.şimdi biz kendimiz bir ekran sürücüsü oluşturabilirmiyiz daha önce böyle bir çalışma yapan varmıdır teşekkürler

ekranın resmini koyucam 1 .2 güne  ayrıntılı şekilde ozaman karar veriririz

volkii

LCDnin muhakkak driverı vardır. yoksa 22 pinle bunu süremezdin.

pikomemet

bu forumda biri bu konuda çalışmalar yapmış, geçenlerde birşey ararken karşıma çıktı. Ama tam linki şimdi bulamıyorum.

seçili

evet arkadaşlar bu konuda çalışma yapmış arkadaşlar var ama bir çözüm hala yok esas istediyim çıplak ekranı kendi proğramlayacamız bir pic ile ekran sürücüsü oluşturmak burdaki lcd ekran kablosunda 22 pin var bunlar direk ekrana gidiyor ve ekranda dağılıyor şimdi bu 22 pinli kabloya bir piç ile kendimiz yapamazmıyız  illede ekranın kendi çipi ile dataheestleri lazım
bu okadarda zor olmması lazım öncelikle  ekran çipine renklermi tanıtacağız sonra bu renkleri ekranda satırları dikey ve yatay tara gereken sutuna rgb yolla bunu neyapıp yapmam gerekiyor lütfen biri yardımcı olsun

gcakici

LCD ekranın 22 pini varsa sürücü çipi de vardır içinde.Sağına soluna bak bakalım yazı rakam makam bişeyler var mı,datasheet lazım.

-Hasan-

Alıntı yapılan: gcakici - 03 Eylül 2011, 09:25:48
LCD ekranın 22 pini varsa sürücü çipi de vardır içinde.Sağına soluna bak bakalım yazı rakam makam bişeyler var mı,datasheet lazım.

Evet, katılıyorum. 22 pinle sürücüsüz bir TFT ekranı sürmek imkansız olsa gerek.

z

Nintendo DS in dokunmatik ekranini sokmustum. Bir ara bununla deneme yapmak istiyorum fakat dokuman bulamadim.
GLCD lerle ilgileniyor ve internette bu amacla gezinirken olurda bir seyler bulursaniz bana bilgi verirseniz sevinirim.

Ekranin arkasinda yazanlar   0059081124   LQ030B1DC40J  8Y29Q  Q0003694QTFD

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

seçili

http://hotfile.com/dl/126770876/ff1770d/ereve.rar.html

resimler burdadır resimde görüldüğü gibi kartta sadece 2 tane çip var başka ekranda çip yok 22 pinli kablo ekrana gidiyor ve dağılıyor kablo karttan çıktıktan sonra herhangibir çip yok resimde görülen 2 tane çip biri ekran sücüsü diyeri ise işletim sistemi için kullanılan çip olabilirmi

seçili

em 636165ts-6g
n405737p925135.11ym      BURDAKİ 50 PİNLİ OLAN RAM
ETRON

NT88952APFG
0952-AS
A6020181                BUDA İŞLEMCİSİ
NS VATEK

EKRAN KABLOSU ÜZERİNDE YAZANLAR

HANNSTAR

721Q510D35-A0

94V-09J

E250743
FHK 1
1009

SERİ NO: BA3FF03296499..A0-F01

EKRAN  ÜZERİNDE YAZANLAR
CMC 201-0700-R1 2A-OCR
CCL FLD-0700-R1 2A

0400-JXY-A1

seçili

evet 26 PİN VAR ben yanlış saymışım

seçili

arkadaşım doğru söylüyon 26 pin varmış yanlış saymışım Ground power osiloskop ile sinyal GÖZLEME bunların nasıl ölçüldüyünü bilmiyorum bende zaten osiloskop yok ama başka yöntem  varsa halledebilirim teşekkürler ingilize