Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

CCSC DE MCP3553 OKUMA

Başlatan Murat Mert, 07 Ağustos 2011, 18:35:18

Murat Mert

S.A.
Sn Arkadaşlar CCS C de 22bit adc olan mcp3553 okuyan varmı? Yapan varsa rica etsem kodlarını paylaşırmı.
Kolay gelsin.
mert07

Murat Mert

S.A.
Arkadaşlar galiba CCS C de hiç 22 bit adc kullanan olmadı yapan ve kullanan omaımı hiç?  :(
mert07

arslan74

Merhaba,

Bu malzemeyi yazmanız üzere datsheetini inceledim. Standart SPI modül üzerinden haberleşiyor. ve 3 tane SPI okuması yapib gelen dataları birleştireceksiniz hepsi bu kadar gibi gözüküyor.

Kolay gelsin.

ehliseyf

22 bit değil ama 24 bit olupta 2 tanesini statu biti olarak kullanılan adc ler var.Texas inst. inceleyin.
Code'm mu oturturum !

Murat Mert

S.A.
Üzerinde biraz durdum zamanım olmadığı için bıraktım. Aslında proton kullanıyorum vede 2aydır aynı zamanda CCS C de. Protonda yaptığım projelerimi   ccs c dede yapmak istediğim ve cnin mantığını kavramak için c ye geçiriyorum. Protonda MCP3553 ile pt100 okuma yapmıştım ccs c de de yapmak için uğraşmıştım. MCP3553 de okuma 24 bittir onda da 2 bit statü biti vardır ve okunan adc değeri 22 bittir. Boş zamanlarımda ccs c de yazılımsal spı öğrenmek istiyorum. Kolay gelsin. :)
mert07

frederic

Donanımsal spi kullanarak ccs c de bu entegre okunabilirmi acaba ? ayarlar nasıl olmalıdır ?

setup_spi(spi_master | spi_L_to_H | spi_clk_div_16);

Bu satır doğruysa bu satıra birde veri iletişimi olmadığında sck sinyalinin high konumunda kalması için eklenebilecek bir komut varmıdır acaba ?

SiVRiSiNEK

uygun fiyatla mcp3553 veya 3551 nereden bulabilirim?

frederic

frederic

Forum ölmüş yav,neyse bir gece daha çalışalım bakalım elbet bulunur çaresi.