Ethernet, Pic ve ccs

Başlatan since1990, 07 Ağustos 2011, 20:55:19

since1990

Arkadaşlar Ethernet üzerinden pic ile seri haberleşir gibi data alıp göndermek mümkün mü?
Bu iş için hangi mcu yu kullansak daha mantıklı olur?
Fİkirler görüşler için şimdiden teşekkürler..
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

-Hasan-

PIC18F97J60 ' da ethernet modülü var. Ama çoğu uygulamada SPI haberleşme yoluyla ENC28J60 entegresi kullanılıyor. Ethernet hakkında hiçbir bilgim yok bunlar belki işine yarayabilir.

einstain90

Her işte her zaman bir aksilik çıkar.Siz yeterki pes etmeyin...

Gökhan BEKEN

Hocam etherneti neden tercih ettiniz güzel bir yanı varsa öğrenebilim bizde kullanalım.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

since1990

Açıkçası sonradan vazgeçtim rs485 e yöneldim. Ama ilk seferde tercih etmemin sebebi önceden hazır internet ağı kurulu bir bölgede çalışırken 10 cihza ayrı ayrı kablo çekmektense cihazlardan ethernet dağıtıcılarına kadar kablo çekilmesi daha mantıklı geldi. Ama yapacağım sistemin başka bir sistemden bağımsız çalışması erektiği için rs485 e geçtim.  Memnunum :D
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk