FARE KOVUCU

Başlatan simtik, 05 Haziran 2004, 10:01:40

simtik

Selam arkadaşlar

elinde iyi denenmiş bir fare kovucu devresi var mı başım fena halde farelerle derttede ya hayvanlar fabrikada kemirmedik data kablosu bırakmamışlar kapan v.s. ile yöntemlerle etkisizhale getirilecek gibide değil heryerfare malum organize sanayi bölgesi tarlaların içinde neyse daha önce böyle bir  devre yapan varsa yardımcı olursa sevinirim

not: daha önce bikaçdevre denedim bi faydası olmadı denenmiş olursa sevinirim

z

Çözüm kedi.  :D
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

simtik

:D  :D  :D
dostum bu fareler bitoplanırda çete oluşturursa inan kediyi yerler data kablolarına yaptıklarını görsen şaşarsın

aslında veterinerlikte veya zoolojide okuyan bi insan için iyi bir tez konusu olabilir fareler neden yemekhanedeki erzak v.s. dururken data kablolarını kemiriyorlar
ustanın biri anlatmıştı sucuk fabrikasındada sucuklar dururken data kablosu yiyorlarmış

gerçekten hiç bu fare kovucularla  ilgilenen bi arkadaş olmadı mı?
hazır yapılmışları var fakat çok pahalılar bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

DumrulBey

Merhaba,

Bildiğim kadarıyla bu konuda Türklerin geliştirdiği iki farklı ürün var. Bir tane de yurtdışından gelmiş dandik bir şey. En son Konya'dan böyle bir haber geldi. Konu hakkında bilgi sahibi olmak için önce aşağıda adresi yer alan haberi okumanı tavsiye ederim:

http://www.ntvmsnbc.com/news/266968.asp

Farelerin gıda dururken data kablolarına saldırmasının tek bir açıklaması olabilir. O da, herhalde veri akışı sırasında oluşan elektromanyetik titreşim fareleri rahatsız ediyor. Acaba kablolar yenmiş mi? Yoksa veri geçmeyecek kadar hasar görmüş olabilir mi? Eğer ikincisiyse muhtemelen teorim doğrudur.

Konya'daki elamanlar ile bir şekilde irtibat kurarsan haberimiz olsun. Böyle ürünlerin geliştirilip yaygınlaştırılması lazım. Mesela bizim evde de son zamanlarda karıncalar çıkıyor. Ezmeyelim diye çıktıkları yere ilaç döküyoruz ama bu seferde katliama sebep  oluyoruz. Üzülüyorum vallahi...

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

enderun

arkadaşlar farenin ön dişleri sürekli uzadığından bunları törpülemek için çok sert olmayan ne bulurlarsa kemirirler...Elektrnik Fare kovucular ise hikaye.hem kendi yaptıklarımdan hem de parayla satın aldıklarımdan netice çıkmadı.... kapan ve zehire para vermekten canım çıktı
en iyisi kedi beslemek.bir tane yetmezse daha fazla...emin olun kesin çözüm....

ahmetu

bir hatırlatma kediler fare yemez bunu eğlence olsun diye yapıyorlar :D , askerlik yaptığım yerin kazan dairesinde iri bir kedi yavrusu büyüklüğünde fareler vardı ve insanlardan kaçmaya tenezzül bile etmiyorlardı 8O kazan dairesinin çalışanları 8-10 kedi besliyorlardı kediler fareleri yakaladıklarında bunu en yakındaki askere götürüyorlardı inanılmaz birşey!!! askerlerde kedilere yemek verip ödüllendiriyorlardı bu da iyi anlaşma :D

simtik

sonuçta ya saç plakalara yapıştırıcı sürüp ortalarına peynir koymaya devam edecez yada patrona söyleyip 3-5 tane kedi aldıracaz

kesmez

askerdeyken nöbetçi alarm cihazının bütün nöbet kullelerini dolaşan bir kablosu vardı , hayran kalmıştım.. 1950 lerin imalatıydı amerikan malıydı ve radyal çelik bir kuşağı vardı.. garanti veririm hiç bir fare yiyemez...
"İnned dine indallahil İslam" (2-19)

axanc

bildiğim kadarı ile o kabloların yakınından insan vb geçtiğinde alarm çalması gibi bir konu vardı..  ;)
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

Veli B.

Birde kavalcı vardı ama sanırım hem yaşlanmıştır hem de adam parasını illaki alıyormuş.Masal öyle diyor!!! :D  :D  :D

ismshn

Yurt dışından gelmiş, garanti verilen bir devre gördüm.Çok pahalıya satılan bu devre baskı devre çıkarma hariç 10 15 milyona mal olacağını sanıyorum. Sadece fare için değil haşereler için de garantili deniliyor.Bence en zor tarafı hemen test edemiyorsun. Mecburen satın alman veya yapıp kullanman gerekiyor.
   Üzerinde belli bir frekansa çıkmak için çok sarımlı iki uçlu trafo kullanılmış onunla uğraşmak işime gelmediği için konuyu bıraktım.

cozturk

Trafo SİNYALİ yükseltmek için. piezoyu sürmek için 30-100V arası gerilim üretiliyor.
Birde aklıma gelmişken: Ben daha önce bu cihazlar ile bayağı uğraşmıştım. Sadece ilgili frekansı üretmek yetmiyor. hayvanlar alışmasın ya da tüm haşereleri kapsasın diye sweep yapmak  lazım. ya da sweep içinde sweep.

kesmez

Alıntı yapılan: "axanc"bildiğim kadarı ile o kabloların yakınından insan vb geçtiğinde alarm çalması gibi bir konu vardı..  ;)
hayır basbayağı düz haberleşme kablosu, tek farkı en dıştaki plastik kaplamanın altında anten yuvarlak koaksiyel kablonun içindeki gibi sarılmış teller vardı.. fakat bunlar bakır değil çelikti... tabi daha önce söylediğim gibi bu askeri bir kablo..
"İnned dine indallahil İslam" (2-19)

simtik

of of bugün yine kablo tamir ettim ya ne çile çektiriyolar bana bi bilseniz

Alıntı yapılan: "katana"Birde kavalcı vardı ama sanırım hem yaşlanmıştır hem de adam parasını illaki alıyormuş.Masal öyle diyor!!! :D  :D  :D

katana kavalcının mail adresi falan var mı belki bize kaval dersi verir ha madem yaşlanmış :D  :D  :D

cozturk

Galiba fareler beslenmek için yemiyor. dişlerini bilemek için olabilir. Bir cihazın ise şebekeye "magnetik" etki yaparak farelerin ve hamamböceklerinin uzaklaştırıldığı iddia ediliyordu. cık. cık. cık.. sanki böceğin içinde bobin var. mag. alanı algılayıp kacacak. keh keh keh.

Acaba senin için bunu yeniden tasarlamak şart mı? Piyasada yerli üretim bazı cihazlar satıyor.  Hatta bahçe tipi su geçirmez şekli filan var. Kedi köpek vb. de kovuyormuş.