ilginç ccs c derleme sorunu

Başlatan skara1214, 17 Ağustos 2011, 22:09:23

skara1214

derleyici olarak ccs c kullanıyorum fakat çok ilginç anlayamadığım bir problemim var.Subat ayında quadrature encoder saydırmak için 16f628 ya kod yazmıştım ve çok çok rahat hiç hata yapmadan çalışıyordu fakat 2 hafta önce aynı kodu yazıp ve derlediğimde encoderı düzgün saymadığını gördüm.ben problemin encoderdan olduğunu düşünüyordum fakat subatta programladıgım pici kullandığımda problemin olmadıgını farkettim.son 4-5 ayda kaspersky,keil,mplab v.b programları  yüklemiştim.Kaspersky v.s gibi programlarıda sildim ve ccs c yi yeniden yükledim yine sonuç aynı onun dısındada programlayıcının bozuk oldugunu düşündüm fakat su anda başka programlar yazıp çalıştırabiliyorum heralde programlayıcıda bir hatada yok. sizce bu ilginç problemin nedeni nedir?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

KIRIKDR

Ccs c derleyicisinde derleme yaptığınız ekranda sadece çalıştığınız program penceresi açık olsun eğer yan yana sekme halinde birkaç pencere açık olursa derle dediğiniz de derleyici açık olan tüm pencerelerdeki programı aynı anda derlemeye çalışıyor belki bununla ilgili olabilir...
[IMG]http://img15.imageshack.us/img15/8887/derleyicihatas.png[/img]

Uploaded with ImageShack.us

skara1214

onu farkettim bende ama ondan kaynaklı değil problem.Başka bir ilginç konuysa bir komutun icrası ne kadar sürer yani özellikle output_high() ve output_low komutlarından sonra 20-30 ms delay vermeden gerçekleştiremiyorum.bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.

KIRIKDR

Kodları paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabilirim :) Ccs-c nin var öyle azizlikleri :D

esensoy

asm kodları inceleyin, ccs in versiyonları arasında boyle farklar olabiliyor, problem yok dediğiniz zaman hangi versiyonu kullanıyordunuz hatırlıyor musunuz?
aynı setup_spi satırının bir versiyonda spi yi düzgün çalıştırdığını, fakat bir sonra ki versiyonda ise çalıştırmadığını gözlemledim,
çalışan versiyonda üretilen spi kurulumu ile alakalı asm kodları aldım, çalışmayan versiyonda ki setup_spi yerine yazıp programı çalıştırmıştım
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

skara1214

versiyondada bir değişiklik yapmadım aynı versiyonu kurdum.yani bir kodu yazıp çalışması bir dert doğru çalışması ayrı bir dert.